En İyi LED Far Ampulü Hangisidir?

LED far ampulleri, Halojen ve Xenon ampullere göre daha gelişmiş teknolojik altyapıya sahiptir. LED teknolojisi daha az enerji tüketimiyle daha yüksek ışık üretilmesini mümkün hale getirir. LED’lerin anında tam parlaklığa ulaşması yüksek selektör performansı elde edilmesini sağlar. Bu özelliği nedeniyle LED far ampulleri, şimşek LED, şimşek etkili LED ya da LED Xenon olarak da bilinmektedir.

En İyi LED Far Ampulü Hangisidir?
30.06.2023
123.126
A+
A-

LED farlar ve LED far ampulleri, modern otomobillerin vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir. LED far ampulleri, Halojen ve Xenon ampullere göre daha gelişmiş teknolojik altyapıya sahiptir. LED teknolojisi daha az enerji tüketimiyle daha yüksek ışık üretilmesini mümkün hale getirir. LED’lerin anında tam parlaklığa ulaşması yüksek selektör performansı elde edilmesini sağlar. Bu özelliği nedeniyle LED far ampulleri, şimşek LED, şimşek etkili LED ya da LED Xenon olarak da bilinmektedir.

LED far ampulü alırken temel olarak 6 noktaya dikkat etmek gerekir; ampul tipi, parlaklığı, ışık dağılımı, renk sıcaklığı ve ömrü ve garanti süresi olarak sıralanabilir.

Otomobil farları, standart tipte ampullerle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede farklı üreticilere ait ampuller, fara kolaylıkla monte edilebilir. Far içerisinde genellikle kısa ve uzun farlar için ayrı ampuller bulunsa da bazı araçlarda tek bir ampul ile hem kısa hem de uzun far işlevi yerine getirilmektedir. H1, H3, H4, H7, H11, 9005 (HB3) ve 9006 (HB4) en yaygın far ampul tipleridir. Araca uygun far ampul tipini öğrenmek için üretici kılavuzunu kontrol etmek gerekir.

LED’ler teknolojisi gereği Halojen ve Xenon ampullere göre daha yüksek ışık verimine sahiptir. LED far ampulleri, Halojen ampullere göre 2 kattan daha fazla parlaklığa sahiptir. Bu da geceleri daha iyi aydınlatma ve daha iyi görüş mesafesi anlamına gelmektedir. Diğer bir taraftan piyasada bulunan ucuz LED kitleri, beklenen performansı veremeyebilir. Üreticiler, her bir ampul için lümen değerini verse de bu değer çoğunlukla gerçek değildir. Bu nedenle bilindik markalar tercih edilmeli ve tüketici yorumları mutlaka gözden geçirilmelidir.

LED ampullerde ışık noktasının yanlış olması, diğer sürücüler için tehlikeli olabilecek bir ışık dağılımına neden olabilir. Bu nedenle far ampulü üzerinde LED’lerin konumlandırılması son derece önemlidir. Yüksek kaliteli ampullerde LED çipleri, en uygun noktalarda konumlandırılmıştır. Bu sayede ışığın far reflektörü içerisinde uygun şekilde yansıması sağlanır.

Araç farlarında genellikle beyaz ışığı temsil eden 6000K-6500K aralığında renk sıcaklıkları tercih edilmektedir. Bu ampullerin 3000K, 4000K, 5000K gibi farklı seçenekleri de bulunmaktadır. Kelvin değeri küçüldükçe ışığın rengi sarıya, büyüdükçe beyaza doğru gitmektedir.

LED far ampullerinin ömrünün normal bir kullanımda 2-10 yıl arasında olması beklenir. Kalitesiz LED kitleri, yüksek sıcaklıktan ve titreşimlerden etkilenerek beklenenden daha kısa sürede arıza yapabilir. Kaliteli bir LED far ampulü, montajı uygun şekilde yapıldığında aracın ömrü boyunca kullanılabilir.

En çok satan ve tüketici yorumlarına göre en iyi 10 LED far ampulü markası aşağıdaki gibidir.

1) Photon Milestone LED Far Ampulü
2) Niken LED Far Ampulü
3) Photon Duo LED Far Ampulü
4) Stark Full Power 360° LED Far Ampulü
5) Philips LED Far Ampulü
6) Joyecar F2 Mini LED Far Ampulü
7) Inwells LED Far Ampulü
8) Gmax G9 LED Far Ampulü
9) Stark Night Gun Series LED Far Ampulü
10) Glanz LED Xenon Far Ampulü

Yukarıdaki liste internet alışveriş platformlarında satışı yapılan LED far ampullerinin satış sayısı ve değerlendirme puanına göre oluşturulmuştur. Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla bu markaların farklı ampul tipleri için yorumlarını okuyabilir, güncel fiyatına ulaşabilir ve anında sipariş verebilirsiniz.

https://www.n11.com/arama?q=led+xenon&srt=REVIEWS

Yukarıda listelenen ampul markaları ve diğer markalar hakkında deneyimlerinizi yorum bölümü aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için yine yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

LED’ler, modern otomobillerde kullanılan daha verimli, daha ucuz ve daha uzun ömürlü aydınlatma çözümüdür. Farların performansı, far ampülü, far tasarımı, reflektör tasarımı gibi pek çok değişkene bağlıdır. Yine de LED farlar, halojen ve xenon farlara göre daha iyi performans gösterir.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 114 Yorum
 1. Talip yıldırım dedi ki:

  Merhaba ben arac icin alacagim 2017 toyota corolla hangileri uygundur kısa ve uzun çakarlı arti sis farlari da hangileri uygun sa eletrik voltajı olarak onlardan alacagim yardimci olursaniz sevinirim

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, Toyota Corolla 2013-2018 model yılları aralığında kısa farlarda H11, uzun farlarda HB3, sis farlarında H16 ampuller bulunmaktadır.

   Aracınıza uyumlu LED far ampullerini aşağıdaki bağlantıya ekledim.

   http://zxro.com/Hgw

   1. Hasan dedi ki:

    Merhaba 2006 model ybr için far arıyorum tafsiye edermisinz bi ürün

    1. Emre Yılmaz dedi ki:

     Merhaba, motosikletinizde H4 tipi far ampulü kullanılmaktadır. Motosikletinizle uyumlu LED far ampullerine aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bütçenize göre Photon, Niken ya da Stark markalı ürünleri tercih etmenizi öneririm.

     https://ty.gl/p6d798vwho

  2. Mehmet dedi ki:

   Joyecar nasıl 2006 passat almayı dusunuyorum.

   1. Emre Yılmaz dedi ki:

    Bütçeniz uygunsa listede daha üst sıralarda yer alan markaları tercih etmenizi öneririm.

 2. murat çelik dedi ki:

  2021 toyota corolla için en uyugun led far ürünü için yardımcı olurmusunuz.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Murat Bey, aracınızın ön farlarında HIR2 9012 tipi ampul kullanılmaktadır. Photon ve Inwells markalarının bu tipte ürünleri var. Önerdiğim ürünlere aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

   http://zxro.com/HgA

 3. mehmet özgur dedi ki:

  2013 model ford fiesta aracıma hangi led far modelini önerirsiniz.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey, 2008-2017 model aralığı Ford Fiesta araçların kısa farlarında H7, uzun farlarında H1 tipi far ampulleri kullanılmaktadır. Aracınıza uygun ampulleri aşağıdaki bağlantıya ekledim.

   http://zxro.com/Hgv

 4. fatih özgün dedi ki:

  merhabalar aracım 2020 model ford mondeo uzun ve kısa farları değişmek istiyorum nasıl bir ampul ve hangi model almalıyım .teşekkürler

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey, aracınızın kısa farlarında H7, uzun farlarında H15 tipi far ampulleri bulunuyor. Aşağıdaki bağlantıdan aracınıza uygun ampulleri bulabilirsiniz.

   http://zxro.com/Hgv

 5. Ozan dedi ki:

  Merhaba 2020-2021 bmw z4 araca en uygun led far hangisidir?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Ozan Bey, BMW Z4 araçların 2018 yılı ve sonrasındaki modellerinde fabrikasyon tümleşik LED far donanımı bulunmaktadır.

  2. mesut dedi ki:

   Merhaba, 2014 megane 3 joy kasa araca hangisi uyumludur? sari farlarimi lede cevirmek istiyorum. bir de sis fari yaptiracagim aracimda yok. ona hangi ampul gerekli tesekkur ederim

   1. Emre Yılmaz dedi ki:

    Merhaba Mesut Bey, aracınızda H8, H11 ya da H16 far ampullerinden herhangi biri kullanılıyor olabilir. Bununla ilgili net bir açıklama mevcut değil.

 6. Maestro dedi ki:

  Merhabalar bilgilendirme yazısı için çok teşekkür ederiz gerçekten faydalı olmuş. Benim aracım 2004 model golf 5 acaba hangi led ampül uyumludur bilgi verirseniz sevinirim. Birde bazı sitelerde mercek olayından bahsedilmiş bunun hakkında bilginiz varmı acaba.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, 2003-2009 model yılları arası Volkswagen Golf 5 araçlarda kısa ve uzun farlarda H7 tipi ampuller kullanılmaktadır. Xenon far kullanılan mercekli araçlarda D2S tipi ampuller bulunmaktadır.

 7. Sinan Tombuloğlu dedi ki:

  Emre Bey iyi akşamlar. Aracım 2017 model opel insignia grand sport (yeni kasa). Bu aracım için kısa, uzun ve sislerde hangi ürünü kullanmalıyım. Çok teşekkür ederim. (Bu arada paylaşımlarınızı çok beğendim)

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, 2017 yılı ve sonrasında üretilen Opel Insignia B Grand Sport araçlarda kısa ve uzun farlarında H7, sis farlarında H8 tipi ampuller kullanılmaktadır. Aracınıza uygun LED far ampullerine aşağıdaki bağlantı aracılığıyla erişebilirsiniz.

   http://zxro.com/Hgv

 8. Ahmet Yılmaz dedi ki:

  Hayırlı akşamlar emre bey 98-02 euro accord (amerikan kasa diye bilinen) aracım için hangi led önerirsiniz.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey, aracınızın kısa farlarında HB4, uzun farlarında HB3 ve park lambalarında W5W tipi ampuller kullanılmaktadır. Buna göre yukarıdaki listede belirtilen marka ampullerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

  2. Hakan dedi ki:

   Emre bey 2017 Corsa için kısa uzun ve sislerde LED far takmak istiyorum,siz ne tavsiye edersiniz,niken veya inwells olabilir mi ? şimdiden teşekkür ediyorum

   1. Emre Yılmaz dedi ki:

    Merhaba Hakan Bey, bütçenize göre listemizde yer alan herhangi bir modeli tercih edebilirsiniz. Elbette en üst sıradaki en iyi seçenek olacaktır.

 9. haydar akdemir dedi ki:

  arkadaşlar bence piyasanın en iyisi femex gt nano ve cosmo plus serileri

 10. Erdem dedi ki:

  İi günler 2006 ford connet için hangisi uygudur ilginizsize şimdiden teşekkürler

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Erdem Bey, 2002-2013 model yılları arası Ford Tourneo Connect araçların kısa ve uzun varlarında H4, sis farlarında H1 tipi ampuller kullanılmaktadır.

 11. Özcan Şimşek dedi ki:

  Merhaba. Faydalı bilgiler için teşekkürler. Bilmediğim, paketlerde çift ampul var. Bunlar sağ ve sol olarak ayrılıyor mu? Motosikletim için almayı planlıyorum. Bu paketlerden alsam tek olarak kullanabilir miyim? Ya da motosiklet için bir tavsiyeniz olur mu?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Özcan Bey, far ampullerinde sağ ve sol ayrımı yapılmıyor. Bu nedenle tek olarak kullanabilirsiniz.

 12. Murat YURDAGEL dedi ki:

  Merhaba,
  2018 Ford focus trendline aracımın farları yetersiz. Led almayı düşünüyorum ama farlar merceksiz olduğu için ışığı dağıtır diye okudum. Phaton h7 denedim ama uzun geldi ve fara sığmadı. Femex premio serisi far kutusuna sığdı, uzunlar için de femex 6000 k 8200 lumen cosmo sun ampul önerdiler.
  1. Sorum led mi yoksa kaliteli bir halojen mi kullanmalıyım?
  2. Sorum 2018 Focus aracımın far kutusuna sığacak kısa gövdeli kaliteli bir marka öneriniz var mı?
  3. Sorum Femex premio ve femex 8200 lumen cosmo sun ampulleri tavsi eder misiniz?
  Böyle faydalı bir sayfa açtığınız ve sorularımızı yanıtladığınız için çok teşekkür eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim…

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Murat Bey, LED far ampulleri yerine yüksek ışık veren kaliteli halojen ampulleri kullanmanızı öneririm. Örneğin Osram’ın Night Breaker Laser modeli ampulleri standart ampullere göre +%150 daha fazla ışık (üretici beyanı) verir. Bu tür ampulleri kullanabilirsiniz.

 13. Zeki dedi ki:

  Merhaba 2005 opel vectra c1 aracıma far ve sis almayı düşünüyorum.Hangi ampüllerden (marka olarak)takmalıyım.
  Ve arıza ikazı verir mi?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Zeki Bey, yukarıdaki listede yer alan far ampullerinden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Bu ampullerden birini kullandığınızda arıza lambası yakmayacaktır.

 14. Fatih dedi ki:

  Merhaba,
  Öncelikle yazınız çok faydalı olmuş, teşekkürler
  2016 Honda CRV için uzun ve kısa far led ampul tavsiyeniz nedir?
  Tip H ? , Güç w ? , kelvin gibi
  İyi çalışmalar dilerim 🙋🏻‍♂️

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey, aracınızın kısa farlarında H11, uzun farlarında HB3, sis farlarında H8 tipi ampuller kullanılmaktadır. Bi-xenon far donanımı bulunan araçlarda D4S tipi ampul bulunmaktadır. LED far ampulleri için genel itibariyle 55W güç, 6.000K ışık rengi ve minimum 8.000 lümen ışık çıktısı değerlerini dikkate almanızı öneririm.

 15. özgür özen dedi ki:

  Merhaba, öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracım 2021 Hyundai Bayon. Halojen olan ampülleri led ile değiştirmek istiyorum. Üretici klavuzunda ampül tipi olarak H19 yazmaktadır. İnternetten bu şekilde arattığımda ampül bulamıyorum. Yardımcı olabailirmisiniz?
  Teşekkürler

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey, H19 tipi far ampulleri, çift filamanlı H4 ampullerin güncellenmiş halidir. Bu ampul tipinde LED ampul bulmak zor olabilir. H4 ve H19 ampullerin kısa hüzmede optik olarak uyumlu olmadığını biliyorum. Yine de H4 LED ampulleri deneyebilirsiniz.

   1. Buy dedi ki:

    Merhaba 98 Polo aracıma hangi farı önerirsiniz zenon taktırdım 1 yıl kadar oldu patladı lakin önümü zor görüyorum net görebileceğim bi öneriniz var mı şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim

    1. Emre Yılmaz dedi ki:

     Merhaba Burak Bey, bütçenize göre Photon’un Milestone ya da Duo modeli far ampullerini tercih edebilirsiniz.

 16. Gökhan dedi ki:

  Özgür bey bende de bayon var ne yaptınız acaba

 17. Huseyin dedi ki:

  2001 fiat siena sisleri icin ne uygundur ins deli mavi uyumludur

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey, aracınızın sis farlarında H1 tipi ampuller kullanılmaktadır.

 18. Hasan b. dedi ki:

  Merhaba, öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracım 2001 Renault Kango için uzun ve kısa far led ampul tavsiyeniz nedir? İyi çalışmalar dilerim…

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey, 1997 yılı ve sonrasında üretilen Renault Kangoo modeli araçların kısa ve uzun farları için H4 tipi ampul kullanılmaktadır. Uyumlu LED far ampullerine aşağıdaki bağlantı aracılığıyla erişebilirsiniz.

   http://zxro.com/HgI

 19. erhan acar dedi ki:

  merhabalar emre bey caddy 2017 kısa far için led tavsiyeniz nedir acaba

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey, aracınızın kısa farları için aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz H7 LED far ampullerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

   http://zxro.com/Hyv

 20. Ülkü Ayhan dedi ki:

  Merhaba!
  2003 model Mercedes E 220 cdi 150 hp aracımın halojen ampullerini ‘led’ ampuller ile değiştirmek istiyorum.
  Bu konuda danıştığım ustalardan; ‘arabanın beynini yakabileceği, mercekli farlar için uygun olmayacağı, ömrünün az olacağı, arıza ışığı yakabileceği’ gibi çok karmaşık görüşler aldım.
  Son olarak sizin önerinizi almak istiyorum. Aracıma uygun hangi ampulleri önerirsiniz, nerelerden temin edebilirim konusunda bilgi verirseniz memnun olurum.
  ilginiz için şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.
  Saygılarımla,

  Ülkü Ayhan

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, CANBUS özelliği olan LED far ampullerini kullandığınızda aracınızda herhangi bir arıza ışığının yanmayacağını garanti altına almış olursunuz. Böyle bir şüpheniz varsa CANBUS özellikli LED ampulleri tercih edebilirsiniz. Bu tür ampullere aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

   http://zxro.com/Hyu

   LED far ampullerinde ışık dağılımı konusunda bazı sorunlar var. Yine de kaliteli bir LED ampul kullandığınızda Halojen ampullere göre daha iyi bir aydınlatma elde edeceğinizi söyleyebilirim.

   Kullanım ömrü konusunda ustanıza katılmıyorum. Burada tabi ki yine kaliteli bir ürün kullanmanız çok önemli.

 21. Murat B dedi ki:

  Merhaba, aracım 2017 model skoda fabia style. mercekli farları var. led olarak hangi ürünü almalıyım, fanlı soğutmalı ürünlerde ısı etkisiyle olumsuz bir durum oluşur mu?(far yuvası çevresinde erime vs.) bilgi verirseniz memnun olurum.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Murat Bey, LED far ampulleri, halojen ve gaz deşarjlı lambalara (Xenon) göre daha az ısı yaymaktadır. Bu nedenle aracınızda kullanacağınız LED far ampulleri, far yuvası, çerçevesi ya da merceğe herhangi bir zarar vermeyecektir. Yazımızın içerisinde bahsedilen markalardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

 22. Hüseyin dedi ki:

  Mitsubishi Lancer 2004 aracımda farlarım yetersiz kaldığı için gece sürşlerinde zorlanıyorum . Önerdiğiniz Osram Night Breaker Laser modelini almak istiyorum ama uzun, kısa ve sis farları için hangi modelleri alacağıma nereden bakabilirim.

  Bu ampülleri kullandığımda kısa farlarda karşı tarafı rahatsız edermiyim?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, belirttiğiniz far ampullerini aracınızda güvenle kullanabilirsiniz. Ampul ölçüleri ve tasarımı, mevcut far reflektörlerinizle uyumlu olduğundan karşı taraftan gelen sürücüleri rahatsız etmeyecektir.

   Aracınızın kısa ve uzun farlarında H4, sis farlarında H3 tipi far ampulleri kullanılmaktadır.

 23. Akif Topçu dedi ki:

  Merhaba Emre bey bilgilendirme yazınız için ayrıca gördüğüm kadarıyla herkese de yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler. Bende de 2013 model C -Elysee var farlar yeterli gelmiyor önerinizi rica ediyorum. Ne tür bir ampul kullanmalıyım?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Akif Bey, aracınızda OSRAM’ın Night Breaker Laser modeli halojen ampullerini kullanmanızı öneririm. Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla bahsettiğim ampullere ulaşabilirsiniz. Bu bağlantıdan kullanıcı yorumlarını okumanız seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır.

   http://zxro.com/HgJ

 24. Erhan dedi ki:

  Merhaba aracım 97 model fiat uno hangi led xenon far almaliyim acaba

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey, aracınızın kısa ve uzun farları için H4 tipi ampul kullanılmaktadır. Aracınıza uygun LED far ampullerine aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

   http://zxro.com/HgI

 25. arif dedi ki:

  2012 scirocco için kısa ve uzun hangisi uyumludur ?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, 2008-2017 model aralığı halojen farlı Volkswagen Scirocco araçlarda kısa ve uzun farlarda H7, sis farlarında HB4 ya da H8 tipi far ampulleri kullanılmaktadır. Eğer aracınızda Bi-Xenon far donanımı varsa kısa farlar için D1S far ampulü kullanılmaktadır.

   Aracınıza uyumlu far ampullerine aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

   http://zxro.com/Hgv

 26. MERT dedi ki:

  Merhaba ACİL yardım. 2002 clio 2 hb aracım var . mercekli far olan modeli.
  Kısalarım led ampul ama hiç göstermiyor ilerisini.
  önereceğiniz güçlü bir led varmıdır

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Mert Bey, iyi bir aydınlatma performansı için Philips’in Ultinon Essential serisi LED far ampullerini incelemenizi öneririm.

   http://zxro.com/Hgs

 27. Hakan Büyükkalfa dedi ki:

  Emre Bey merhabalar,
  2018 Clio 4 aracıma farlarım merceksiz olduğu için led far ampulu önerirmisiniz.
  birde kısa ve uzun farlarım için hangi tip ampul kullanacağımı yazarsanız memnun olurum.
  Teşekkürler

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey, Clio 4 modeli araçların kısa farlarında H7, uzun farlarında H1 tipi far ampulleri kullanılmaktadır. Kısa farlarınızda iyi bir halojen ampul kullanmanızı öneririm. Uzun farlar için LED far ampulü kullanabilirsiniz.

 28. Mert BARLIK dedi ki:

  Merhaba Emre Bey;
  Aracımız Skoda 2011 Superb Comfort. Bugün Xenon far taktırdık fakat arıza ışığı yanmaya ve araçta normal olmayan tepkiler gördük. Yarın götürüp çıkarttıracağız, hangi ampülleri (mümkünse VW grubunun kullandığı orijinal ampuller) kullanmamız gerekiyor?. Yardımınızı rica ediyorum, teşekkürler.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Mert Bey, CANbus özelliği olan LED far ampullerini tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla bu tür ampullere ulaşabilirsiniz.

   http://zxro.com/PV2

 29. Erdim dedi ki:

  Selamlar citeoen c4 2013 model aracımın tum farlarına led uyguladım. Ancak kısalara ayar yapamıyorum ışığı cok dağıtıyor. Ayrıca uzun farlarımda kimsenin umrunda değil. Yakmasamda olur yani. Bu nedenlerle kaliteli ozellıkle de ısık cizgisi olan led tavsiyesi alabilirmiyim.
  Not: mumkunse link vermeyin zaten onceki yorumlardan baktım ancak cok cesit var. Nokta atısı su marka model dersenız sevinirim

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, aracınızın farları halojen ampullere göre tasarlandığından hangi LED ampulü alırsanız alın aynı sorunu yaşayacaksınız. Bu nedenle kaliteli bir halojen ampul kullanmanızı öneririm.

 30. aliosmancerit dedi ki:

  Merhaba aracım 2011 model peugeot 206+ hangi led xenon far almaliyim acaba

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Ali Bey, aracınızın kısa farlarında H7, uzun farlarında H1 tipi ampuller kullanılmaktadır.

 31. Ramazan 6 dedi ki:

  Bmw e36 var h7 ama bana ışıgı güçlü ve beyaz olacak bir marka öneriniz varmı mesela kaç wolt olmalı ve h7 3,4,5,6,7,8,9bin gibi bunlaru anlamıyorum

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey, Philips’in Ultinon Essential serisi LED far ampullerini önerebilirim. Aşağıdaki bağlantıdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sipariş vermeden önce ampul tipine H7 seçmeniz gerekir.

   http://zxro.com/HgF

 32. onur narçın dedi ki:

  merhabalar 2012 skoda oktavia için öneriniz nedir gece yolculuğum çok fazladır kaliteli ve hasaplı hangi ürünü önerirsiniz. ayrıca tesisatta kesme olmasa iyi olur

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Onur Bey, listemizde yer alan far ampullerinden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Aracınıza uygun LED far ampulünü seçerseniz herhangi bir kesme olmayacaktır. Evdeki bir ampulü değiştirir gibi kolayca değiştirebilirsiniz. 2004 – 2013 yılları arasında üretilen Skoda Octavia araçların kısa farlarında H7, uzun farlarında H1, sis farlarında H8 tipi far ampulleri kullanılmaktadır.

 33. onur narçın dedi ki:

  kolay gelsin bide bunlar 2012 octavia da arıza ışığı yakıyormu

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Onur Bey, CANbus özelliği olan LED far ampullerini tercih ederseniz arıza ışığı yakmayacaktır.

 34. murat turhan dedi ki:

  merhaba,
  2010 nissan qashqai tekna modeli için önerileriniz nedir. ayrıca alırken hem uzun hem kısa far için ayrı ayrı mı almam gerekiyor. sis farlarıda var tabi bu arada. yardımlarınızı rica ediyorum.
  iyi çalışmalar.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Murat Bey, aracınızın kısa ve uzun farlarında H7, sis farlarında H11 tipi ampuller kullanılmaktadır. Kısa ve uzun farlar için ayrı ayrı ampul almanız gerekir.

 35. Uğur dedi ki:

  2012 symbol 1.5 diesel philips almayındüşünüyorum uyumlumu sıkıntı yaşarmıyım yada hangi marka kaliteli önerirsiniz h4 mü almalıyım kendi üzerindeki h4 sarı var

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey, aracınızda H4 ampul varsa LED far ampulünü de H4 tipi almanız gerekir. Yukarıdaki listede yer alan markalardan birini tercih ederseniz herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

 36. Hasan kulcu dedi ki:

  Mrb emre bey aracım 2014 hyundai ix35 bu ataç için hangi marka led kullanmalıyım

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey, aracınızın kısa ve uzun farlarında HIR2 tipi far ampulleri kullanılmaktadır. Philips, Photon ve Inwells’in bu tipte LED far ampulleri var. Bunlardan bir tanesini tercih edebilirsiniz. Aracınızla uyumlu LED far ampullerine aşağıdaki bağlantı aracılığıyla erişebilirsiniz.

   http://zxro.com/PVU

 37. Emre Onay dedi ki:

  Merhabalar Fabrika çıkışı halojen gelen 2021 model polo aracımın farlarını ledle değiştirmek istiyorum herhangi bir sorun yaşar mıyım? ve hangi model önerirsiniz? (olabilecek en iyi ürünü takmak istiyorum).

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Emre Bey, aracınızın kısa ve uzun farlarında H7 tipi far ampulleri kullanılmaktadır. Bu nedenle aracınız için H7 LED far ampulü almanız gerekir. Üst düzey bir ürün aradığınız için size Photon’un Milestone serisi LED far ampullerini önerebilirim. Aşağıdaki bağlantıdan bu ampullere ulaşabilirsiniz. Burada yorum sayısı çok olan satıcıları tercih etmenizi öneririm.

   http://zxro.com/OYJ

 38. i.çakmak dedi ki:

  İYİ GÜNLER HÜSEYİN BEY
  Aracım 1998 toyota corolla philips h4Philips LED Xenon H4 12-24 V Uyumlu 6500 K Parlak Beyaz 11342UE2X2 8719018003829 bu ampul çeşidi uygun mu ve nasıl dır…
  teşkrl..

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey, 1991 – 1999 yılları arasında üretilen Toyota Corolla araçlarda H4 tipi far ampulü kullanılmaktadır. Belirttiğiniz ampul aracınızla uyumludur. En çok satılan LED far ampulleri arasında bulunmaktadır. Bu nedenle memnun kalacağınızı düşünüyorum.

 39. GOKHAN dedi ki:

  Emre bey merhaba,
  2012 accord marka aracıma H1 photon milestone aldım kısalar için ve uzunlar içinde H1 photon aldım.Elektrikçi bu araca uygun olmadığını led takamyacağımı söyledi.Sadece xenon takabilirmişim.
  Benim aracıma uygun led yok mudur?Aldığım bu ürünler gerçekten uygun değil mi emin olamadım.yardımcı olursanı sevinirim.
  Teşekkürler.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, Gökhan Bey, aracınızda halojen farlar varsa kısa far ampul tipi H11’dir. Eğer Xenon farlar varsa D2S’dir. İkisine göre de LED far ampulü bulunuyor. Xenon takılabilen her araca LED ampul takılabilir.

 40. Burak Aslan dedi ki:

  Merhabalar öncelikle bilgilendirme yazınız için teşekkür ediyorum. 2013 jeep compass için önerebileceğiniz led far var mıdır? Orjinal sarı farlarının aydınlatması oldukça zayıf, çoğu zaman farlar kapalı sanıyorum

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Burak Bey, aracınızın kısa farlarında H11 tipi ampuller kullanılmaktadır. Ben size Photon’un Duo serisi LED ampullerini öneririm. Bu ampullere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

   https://ty.gl/mdp91jdrye

 41. hakan çamkara dedi ki:

  merhaba Emre bey değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.aracım 2018 peugeot 3008 sky pack(yeni kasa) uzun ve kısa farları led ile değiştirmek istiyorum hangi tipleri almalıyım

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, Hakan aracınızın kısa ve uzun farlarında H7 tipi LED far ampullerini kullanabilirsiniz. Bu tür ampullere aşağıdaki bağlantı aracılığıyla erişebilirsiniz.

   https://ty.gl/2ajzogapsi

 42. Yusuf Ali dedi ki:

  Merhaba Emre hocam; 2016 model Golf7 için uyumlu led ampul tipi hangisidir?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey, aracınızda H7 tipi far ampulleri kullanılmaktadır. Bu tür LED far ampullerine aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

   https://ty.gl/2ajzogapsi

 43. BURAK dedi ki:

  Emre hocam merhabalar.2013 model Kia Sportage marka aracım mercek farlı.Kısa,uzun,sis ve viraj ampüllerinin hangi marka ve model önerirsiniz?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Burak Bey, yukarıdaki listeden bütçenize göre dilediğiniz ampulü tercih edebilirsiniz.

 44. Hakan Efe dedi ki:

  Opel Vectra C için hangi led önerirsiniz

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey, yukarıdaki listeden bütçenize göre dilediğiniz ampulü tercih edebilirsiniz.

 45. İsmail dedi ki:

  bmw aracıma en son xenon taktırmıştım. 2 ay önce SEGER Marka . normalde korna üreticisi tüm markaların kornalarını yapıyorlar. Aydınlatmaya yeni girmişler. tavsiye ederim cok memnunum . Babamın 307 ye de taktırdım memnun kalınca oda cok memnun.

 46. gökmen koruk dedi ki:

  Merhaba octavia 2016 için uzun ve kısalar için led öneriniz ne olur. Arıza uyarısı vermemesi için ne yapılmalı

 47. Mustafa dedi ki:

  Emre bey merhaba,
  Bu LED far ampülleri için tip onay belgesi (emark) gerkli midir?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey, e-işareti (e-mark), bir otomotiv ürününün Avrupa araç mevzuatına uygun olduğunu gösterir. Araçlara takılan tüm iç ve dış lambalar bu işarete sahip olmalıdır.

 48. Fikret Arık dedi ki:

  Merhaba;
  2020 model mk8 Ford Fiesta aracının ön farlarını eğer gördüyseniz hiçbir markanın minileri dahil uymuyor. Oysa H1 far tipi şuan zorda olsa photon fansız takmış bulunmaktayım ve sıcak silikon ile sabitlemiş bulunmaktayım. Bana önerebileceğiniz güçlü beyaz ışık veren led far varmıdır.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Fikret Bey, eskiden R3 LED adında bir far ampulü vardır. Soğutucusu bükülebilir yapıdaydı. Bu sayede hemen hemen her türlü aracın farının içine takılabiliyordu. Belki bu tarz bir ürünü tercih edebilirsiniz.

 49. İ. Ok dedi ki:

  Emre bey merhaba
  Passat 2010 b6 kasa aracım için Led xenon kısa far ampülü takmak istiyorum fakat ne marka model arıza lambası yakmaz ve sıkıntısız çalışır.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, aracınızda Photon’un Milestone ya da Duo serisi far ampullerini kullanmanızı öneririm.

   1. Ahmet ALTUNOK dedi ki:

    Emre bey çalışmanız için teşekkür ederim
    2012 model Kia sportage aracıma sis farı LED alacagim hangi seri uyumlu h27 mi 9006 hb 4 mu teşekkür ederim

    1. Emre Yılmaz dedi ki:

     Merhaba Ahmet Bey, aracınızın sis farlarında HB4 tipi far ampulleri kullanılmaktadır.

 50. ucrrr dedi ki:

  photonda milestone vs duo farkı nedir?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, Photon’un Milestone serisi 12.000 lümen ışık çıktısına sahipken Duo serisi 6.000 lümen ışık veriyor.

 51. Ersin dedi ki:

  Fiat Albea 2007 model için kısa uzun ve sis kodları nedir acaba

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, aracınızın kısa farlarında H7, uzun farlarında H1 tipi far ampulleri kullanılmaktadır. Siz farlarında da H1 tipi ampul kullanılmaktadır.

 52. ARİF dedi ki:

  iyi günler renault megane 4 2023 model kısa ve uzun led taktırmak istiyorum photon milestone hangileri uyumludur?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Arif Bey, aracınızın kısa ve uzun farlarında farlarında H7 tipi far ampülleri kullanılmaktadır.

 53. zabaht çehre dedi ki:

  laa adam çin ampullerini Pıhılıps ın 5 sıra üstüne yazmış yuh..azıcık araştıranlar OSRAM philips bosch gibi markaların ne kadar uzun ömürli ve sağlam olduğunu zaten bilir..reklam amaçlı liste yapılmış.2-3 yılı geçen çin malı led ampul görmedim..araştırmadan almamanızı tavsiye ederim bazı ampullerın sıcaklık sorunu yüzünden far merceklerinin eritmesini karartmasını gördüm

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, yukarıdaki listede yer alan hiçbir marka ile reklam anlaşmamız bulunmamaktadır. Bu liste kullanıcı puanları ve yorumlarına göre oluşturulmuştur.