Ar-Ge, Proje ve Yenilik Desteği

LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma teknolojileriyle kendini sürekli olarak yenileyen aydınlatma sektöründe Ar-Ge, firmalar için oldukça önemlidir. Aydınlatma Portalı çatısı altında bir araya gelmiş profesyonel ekip, aydınlatma ve aydınlatma otomasyonu konularında proje geliştiren firmalara Ar-Ge faaliyetlerinde yardımcı olmaktadır.

Ar-Ge, Proje ve Yenilik Desteği
01.02.2018
659
A+
A-

Bir işletmenin başarısında Ar-Ge faaliyetleri önemli rol oynamaktadır. LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma teknolojileriyle kendini sürekli olarak yenileyen aydınlatma sektöründe de, Ar-Ge firmalar için oldukça önemlidir.

Ar-Ge çalışmaları, bir işletmenin rakiplerine üstünlük kurmasına yardımcı olur. Yeni ürün ve yeni teknojilere olan ilginin hızla artması şirketleri Ar-Ge yapmaya itmiştir. Ar-Ge’ye yapılan harcamalar, bir harcama olarak değil, yatırım olarak görülmelidir. Çünkü, bu alanda başarı elde edildiğinde finansal getirileri oldukça yüksek olacaktır.

Firmaların yapacağı Ar-Ge projeleri için belirli oranlarda devlet desteği de alınabilmektedir.

Aydınlatma Portalı çatısı altında bir araya gelmiş profesyonel ekip, aydınlatma ve aydınlatma otomasyonu konularında proje geliştiren firmalara Ar-Ge faaliyetlerinde yardımcı olmaktadır.

Aydınlatma alanında uzun yıllar çalışmış ekip, mekanik tasarımdan, elektriksel tasarıma, ürün prototiplerinin hazırlanmasından, armatürlerin geliştirilmesine, genel aydınlatmalardan köprü aydınlatmaları gibi çok renkli dekoratif aydınlatma projelerine kadar geniş bir yelpazede firmalara destek olmaktadır.

Hizmet kalemleri aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  • Aydınlatma armatürü üretimi metotları, ilgili standartlar ve testlerin nasıl yapılacağına dair eğitimler,
  • EN60598 ve LM79-08 kapsamında aydınlatma armatürleri testleri,
  • TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansı Ar-Ge projelerin yazılması ve yürütülmesi konusunda destek olunması,
  • Üretilen aydınlatma armatürleri için gerekli aydınlatma laboratuvar kapsamının değerlendirilmesi ve ilgili cihazların seçimi,
  • ISO 17025 eğitimi, prosedür ve talimatların hazırlanması,
  • Akreditasyon kapsamında gerek duyulan eksik cihazların seçimi ve yönlendirmesi,
  • Aydınlatma hesaplamaları yapılabilmesi için (DIALux ve Relux kullanılarak) sokak aydınlatma hesabı, fabrika aydınlatma hesabı ve tünel aydınlatma hesabı yapılması,
  • Otomasyon projeleriniz için keşif listesi çıkarılması ve projenin yapılabilmesi için destek olunması.

Bunun dışındaki talepleriniz için de size destek olmaktan mutluluk duyarız. Detaylı bilgi edinmek ve ekibimizden destek almak için iletişim formu aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.