DIALux Aydınlatma Tasarımı Hizmeti

Aydınlatma Portalı, çatısı altında bir araya gelmiş aydınlatma tasarımcıları, mimarlar ve mühendisler ile, sektörde faaliyet gösteren firmalara aydınlatma simülasyonu ve aydınlatma tasarımı hizmeti vermektedir.

DIALux Aydınlatma Tasarımı Hizmeti
02.10.2017
1.406
A+
A-

Aydınlatma projelerinde, uygulamaya geçilmeden önce simülasyon yazılımları yardımıyla aydınlatma hesapları gerçekleştirilmelidir. Bu sayede uygulama sırasında çıkabilecek sorunlar ve sonrasında doğabilecek memnuniyetsizliklerin önüne geçilmiş olur.

Aydınlatma Portalı, çatısı altında bir araya gelmiş aydınlatma tasarımcıları, mimarlar ve mühendisler ile, sektörde faaliyet gösteren firmalara aydınlatma simülasyonu ve aydınlatma tasarımı hizmeti vermektedir.

DIALux ve DIALux evo yazılımları vasıtasıyla iç ve dış mekan projelerde aydınlatma tasarımı yapılmakta, yüzeylere ait aydınlatma hesapları gerçekleştirilmektedir. DIALux yazılımları sayesinde belirlenen bir mekân için kullanmanız gereken armatürün özelliklerini belirleyebilir, sayısını öğrenebilir ve mekânın yansıma çarpanlarına göre aydınlık düzeylerini hesaplayabilirsiniz.

Aydınlatma Portalı bünyesindeki ekip, talebin ulaşmasını takiben projeyi titizlikle inceler ve size bir teklif sunar. Onayınızın ardından aydınlatma projesi oluşturulur, sağlanması gereken minimum aydınlık düzeylerine göre yerleştirmeler yapılır. Hesaplamalar bir rapor halinde çıktı alınarak müşteriye sunulur.

Projenizde kullanılacak aydınlatma armatürlerini siz belirleyebilirsiniz, seçtiğiniz aydınlatma armatürü ve proje gereksinimleri göz önünde bulundurularak armatür sayısı, konumu, montaj yüksekliği ve açısına ekibimiz karar verir. Bunun dışında armatür seçiminden, konumlandırmasına kadar tüm seçimleri profesyonel ekibimize bırakabilirsiniz. Onlar sizin için en iyi seçimleri yapacaktır.

Detaylı bilgi edinmek ve ekibimizden destek almak için iletişim formu aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 9 Yorum
 1. Hilmi Karagöz dedi ki:

  Ankara da bulunan araç alt geçitlerine ait aydınlatma projelerine, (aydınlatma hesapları yapılarak armatür yerleşimlerinin koordinatlı olarak yapılması) yardımcı olabilir misiniz?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, talebinize istinaden arkadaşlarımız gün içerisinde sizinle irtibata geçecektir.

 2. Ünal ŞİMŞEK dedi ki:

  Dialüx – Dialüx Evo öğrenmek istiyorum . Mevcut döküman ve videoları izledim . Yalnız Türkçe kaynak sayısı oldukça az. Diğer uygulamalara göre daha az karısık olmasına ragmen tam anlamıyla tatmin edici bir eğitim seti bulamadım . Kendimi bu sektörde geliştirmek istiyorum . Türkçe eğitim dokumanı video vs. elinde mevcut olanlar bana mail atarlarsa cok sevinirim . ([email protected]) Teşekkürler

 3. busra dedi ki:

  Bitirme tezimi tünel aydınlatma konusu üzerinde yapmaktayım. Dialux tünel simulasyonuna dair eğitici video bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Büşra Hanım, DIALux tünel aydınlatması için uygun bir program değil. Tünel aydınlatması için Relux Tunnel yazılımını kullanmanız gerekir. Bu da pahalı bir program olduğundan çok fazla kişi tarafından kullanılmaz dolayısıyla eğitim videolarını bulamayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdaki yazımı okumanızı tavsiye ederim. Tünel aydınlatma tasarımına ilişkin özet bir anlatım bulunuyor.

   https://aydinlatma.org/tunel-aydinlatma-tasarimi-simulasyonu-nasil-yapilir.html

 4. Necati İsmail ACAR dedi ki:

  Merhaba,

  Online veya normal detaylı dialüx eğitimi almak istiyorum hatta sadece programı kullanmayı öğrenmek değil, aydınlatma projesi tasarlamayı öğrenmek istiyorum.
  Ayrıca örnek dış mekan, ve mimari aydınlatma projeleri incelemek istiyorum.
  Önerebileceğiniz kurs veya uzman biri var mı?

  İlgilenirseniz sevinirim.

  Teşekkürler iyi çalışmalar.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Necati Bey, eğitim konusunda bir çalışmamız var. Önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşmayı düşünüyoruz.

 5. Elif Öztürk Gül dedi ki:

  merhaba,

  dialux programında bir sorun yaşıyorum, bir mekana ilişkin alanlar için otomatik düzenlemeler seçeneğini uyguladıktan sonra şöyle bir uyarı veriyor; bu düzen homojen bir aydınlatma için gerekli olan minimum lamba sayısını kullanıyor, buna rağmen istenen aydınlatma gücüne erişmek için daha fazla ışık akımına sahip bir lamba seçin. bu uyarıyı başka mekanlar için yapmıyor, ve ofisler için seçtiğim 500 lux aydınlığı karşılayacak düzenlemeler yaparken, bu mekanda neden böyle bir uyarı veriyor acaba?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım, kullandığınız aydınlatma elemanları minimum 500 lüks aydınlatma seviyesi için yeterli parlaklığı sağlayamıyor olabilir. Daha yüksek ışık çıktısına sahip ürünlerle denemenizi öneririm.