Cenk Yavuz

Cenk Yavuz, 1979 yılında Sakarya doğmuştur, ilk ve orta öğretimini Sakarya ilinde tamamlamıştır. Yavuz, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini 2002 yılında bitirmiştir.

Cenk Yavuz
15.08.2018
1.183
A+
A-

Sakarya Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Cenk Yavuz, 1979 yılında Sakarya doğmuştur.

Cenk Yavuz, ilk ve orta öğretimini Sakarya ilinde tamamlamıştır. Yavuz, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini 2002 yılında bitirmiştir.

Cenk Yavuz, kısa bir piyasa/şantiye deneyimi sonrası aynı yıl mezun olduğu bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında sırasıyla 2004’de yüksek lisansını, 2010’da doktorasını tamamlamıştır.

Yavuz, 2008 yılında Sakarya Üniversitesi‘nde, “Mühendislik Fakültesi Yılın Akademik Personeli” olarak seçilmiştir.

Cenk Yavuz, 2010’da Yardımcı Doçent, 2017’de Doçent unvanlarını almıştır. TÜBİTAK, San-Tez gibi devlet destekli birçok projede çeşitli görevler üstlenmiştir. Yavuz, Sakarya Üniversitesi’nde Aydınlatmada Enerji Verimliliği, Aydınlatma Tekniği ve Projesi, Çevre ve Enerji, Temiz Enerji derslerini vermektedir.

Aydınlatma, aydınlatma tasarımı, ışık kirliliği, enerjinin verimli kullanılması, enerji tasarrufu, enerji kalitesi gibi alanlarda bilimsel çalışmalar yapmış, makale ve bildiriler yayınlamıştır.

Yavuz hali hazırda TÜBİTAK TEYDEB Aydınlatma Çağrılı Programlar Danışma Kurulu Üyeliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezleri İzleyiciliği gibi çeşitli görevlerine devam etmektedir.

Cenk Yavuz son dönemde hem genel aydınlatma hem de otomotiv elektroniği alanında faaliyet gösteren firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.