Murat Çap

Murat Çap, 1992 yılından beri özel ve ticari mekânlara aydınlatma, ses, görüntü ve kumanda konusunda çalışmalar yapmaktadır. Murat Çap, 2002 yılında kendi şirketi LUXWELT’i kurdu. Aydınlatma tasarımı, ses ve görsel sistemler ve bunların kumanda sistemlerinin konsept ve tasarımlarını geliştirmektedir.

Murat Çap
28.08.2018
630
A+
A-

Murat Çap, 1992 yılından beri özel ve ticari mekânlara aydınlatma, ses, görüntü ve kumanda konusunda çalışmalar yapmaktadır. Çap, 19921998 yılları arasında Almanya’da dört Bang & Olufsen Merkezi’nin Teknik ve Departman Müdürü olarak çalıştı.

1996‘dan 2002 yılına kadar anahtar teslimi, eğlence mekânları, restoranlar ve diskoteklerin ses sistemleri, video ekipmanları ve kontrol sistemlerinin projeleri gerçekleştirdi.

Murat Çap, 2002 yılında kendi şirketi LUXWELT’i kurdu. Aydınlatma tasarımı, ses ve görsel sistemler ve bunların kumanda sistemlerinin konsept ve tasarımlarını geliştirmektedir.

Amaç aydınlatma, ses ve görüntü kavramlarını bir araya getirerek geniş kapsamlı sistemler ile atmosferik bir mekân yaratmaktır. Her insan duyularına göre davranır. Aydınlatma, ses ve görüntü bütün insanların duyularını etkiler. LUXWELT insan duyularını etkileyen ve bu sayede bireyler arası iletişimi sağlayan, geliştiren ve destekleyen geniş kapsamlı çözümlerle tam bir memnuniyet sağlanmaktadır.

Murat Çap, çalışmalarında standart materyallerin dışında uzmanlığını ön plana çıkaran, basmakalıp olmayan özel tasarım ve donanımlarla birleştirip sıra dışı çözümler sunmaktadır. Böylelikle yüksek teknolojiler kullanarak risk almandan ve günümüzün sınırlı bütçelerini göz önünde bulundurarak, yeni etkileyici duygular ve izlenimler yaratabilen konseptlerin temel ve vazgeçilmez noktalarını ortaya çıkarabilmektedir.

Murat Çap, projelerin gelişimi ve doğru şekilde gerçekleştirilmesi için teknik olarak başarıya ulaşmak amacıyla tüm farklı alanların (Sanat, Teknik ve Bilim gibi) uzmanları ile işbirliği çalışmaları da yapar.

Müşteri portföy yelpazesinde AVM, rezidanslar, dünya çapında yaygın oteller, büyük hipermarketler, mağaza, restoran, ofis ve uluslararası havaalanları da bulunmaktadır. Bu çerçevede 1000’in üzerinde proje gerçekleştirmiştir. Ana konsept çalışmalarında gerçekleşen proje sayısı 4000`in üzerindedir.

Murat Çap, aynı zamanda Dünya çapında çalışan birçok şirketin aydınlatma, enerji tasarruf, kalite ve satın alma danışmanlığını yapmaktadır. Çalışmalarında Türkiye’de de birçok ses getiren proje gerçekleştirmiştir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.