Eyüp Süsler

Eyüp Süsler, 30 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Süsler, 2012 yılının eylül ayında EBV Elektronik firmasında Aydınlatma Ürünleri Teknik İş Geliştirme Yöneticisi olarak başladığı görevini, 2014 yılı itibarı ile Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü olarak sürdürmektedir.

Eyüp Süsler
18.09.2018
492
A+
A-

Eyüp Süsler, 30 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Öğretim hayatı sırasıyla 1996 Zeytinburnu Mekatronik Anadolu Teknik Lisesi, 2000 Marmara MYO Elektronik-Haberleşme bölümü ve 2003 dikey geçiş sınavı ile Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği bölümüne geçiş ile 2006 yılında üniversite öğretim hayatını tamamlamıştır.

Bu süre içerisinde 2002 yılının aralık ayında Atılım Elektronik firmasında Elektronik Komponent Satış Yetkilisi olarak  üniversite hayatına paralel olarak başladığı işinde sırasıyla İthalat Yetkilisi, Satış Müdür Yardımcısı görevlerini de üstlenmiştir.

2004 yılında Cengiz Elektronik firmasına ve akabinde 2006 yılında da OHM Elektronik firmasında Satış Müdür Yardımcısı görevi ile çalışmış ve aynı zamanda yarı iletken, pasif, elektro-mekanik ürünlerinde Yurtdışı İş Geliştirme Sorumlusu görevlerini de üstlenmiştir.

2009 yılında eski adıyla Endel Elektronik yeni adıyla Atel Telekomünikasyon firmasında İstanbul Şube Müdürü olarak görev almaya başlamıştır, beraberinde Yurtdışı İş Geliştirme Yöneticiliği görevini de üstlenmiştir.

2012 yılı sonuna kadar 10 yıl boyunca Türkiye’nin tüm sanayi şehirleri, Uzak Doğu’nun birçok ülkesi ve Avrupa Kıtasında birçok ziyaretler yaparak sektördeki müşteriler ve üreticiler hakkında geniş bir bilgi birikimine sahip olmuştur.

2012 yılının eylül ayında EBV Elektronik firmasında Aydınlatma Ürünleri Teknik İş Geliştirme Yöneticisi olarak başladığı görevini, 2014 yılı itibarı ile Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü olarak sürdürmektedir. EBV Elektronik (bir Avnet İştirak Şirket) Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Kıtasında faaliyet gösteren Resmi ve Yetkili Yarı İletken ürünleri distribütörlüğü yapan bir firmadır.

1969 yılında Almanya’da kurulmuş olan EBV Elektronik, 1996 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösterir ve 2000 yılından beri de bir Avnet iştirak şirketidir. Türkiye’de elektronik temelli üretim yapan, başta ASELSAN, Arçelik ve Vestel gibi birçok büyük markanın stratejik bir tedarikçisi olmak ile birlikte aydınlatma sektöründe de OSRAM Opto Semiconductor, Samsung LED, LEDIL gibi tanınan ve bilenen markaların pazar payı kazanmasında önemli rol oynamıştır.

Süsler, 16 yıldır içinde bulunduğu Elektronik ve Aydınlatma sektöründe daima müşterilerine inovatif düşünmenin, farklı olmanın ve kaliteli iş yapma gerekliliğini anlatmaya çalışmış ve bunun için çalıştığı şirketlerin mümkün olan tüm kaynaklarını müşterilerin kullanımına sunarak, sektörün ve beraberinde ülkenin gelişmesinde önemli rol oynayacağına olan inancıyla iş hayatına devam etmektedir.

Son 5 sene içerisinde 20’den fazla teknolojik alt yapısı olan seminer düzenlemiş, üretici firmaların çip tasarımcılarını, ürün tasarımcılarını ve uygulama destek ekipleri ile birlikte Türkiye’de üretici firmaların faydalanabilmesi ve gelişebilmesi adına  yüzlerce teknik ve teknolojik temelli toplantılar ve sunumlar gerçekleştirmiştir. Birçok makalenin ve teknik dokumanın çalıştığı şirket bünyesinde Türkçeye çevrilmesinde ve müşterilere sunulmasında da aktif rol oynamıştır.

VEFA Kulübü‘nde 6 yıl lisanslı basketbol oynamış, çevreye ve toplumsal kurallara duyarlı, hayvan dostu, fotoğrafçılık ile amatör olarak ilgilenen, iyi bir Galatasaray taraftarı ve kendi çapında tüm ülkelere ait kâğıt paralarının koleksiyonculuğunu yapan Eyüp Süsler, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.