Mahmut Baytaş

Mahmut Baytaş, 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Baytaş, sektörde 13 yıldan beri imalat yapmakta olup 2011 yılında kurucusu olduğu Baytaş Aydınlatma ve 2014 yılında kurduğu grup firması Bayled Teknoloji firması ile imalat hacminin yüzde 70’ini 25 den fazla Ortadoğu ve Avrupa ülkesine ihraç etmektedir.

Mahmut Baytaş
16.08.2018
766
A+
A-

Mahmut Baytaş, 1974 yılında Ankara‘da doğmuştur.

Anadolu Teknik Lisesi, Elektronik Bölümü‘nden mezun olduktan sonra 1996 yılında Baytaş Makina firmasını kurmuştur.

Makina parçaları imalatı ve projelendirmesi konusunda 6 yıl çalıştıktan sonra 2002 yılında eğitim ve çalışma amaçlı Amerika Birleşik Devletleri‘ne gitmiştir.

Mahmut Baytaş, merkezi New York eyaletinde bulunan AIT Telekom firmasında çalışmış ve burada geçirdiği 3 yıl içinde LED Teknolojisi ile tanımıştır.

Türkiye’ye döndüğü 2005 yılından itibaren edindiği tecrübe ve aydınlatmada yeni olan LED Teknolojisi ile imalata başlamıştır.

Baytaş, sektörde 13 yıldan beri imalat yapmakta olup 2011 yılında kurucusu olduğu Baytaş Aydınlatma ve 2014 yılında kurduğu grup firması Bayled Teknoloji firması ile imalat hacminin yüzde 70‘ini 25 den fazla Ortadoğu ve Avrupa ülkesine ihraç etmektedir.

Mahmut Baytaş, 2013 yılında TIME Dergisi‘nin düzenlediği “Yılın En İyi Çıkış Yapan İş Adamı” ödülüne layık görülmüştür.

Baytaş, aynı yılın devamında İtalya’da düzenlenen A’ Design Award yarışmasında 620’den fazla katılımcının olduğu aydınlatma kategorisinde üçüncülük elde etmiş ve bronz ödüle layık görülmüştür.

Baytaş Aydınlatma, Ankara Sincan da 2000 m2‘lik fabrikasında son teknoloji makine ve ekipmanlar ile üretim yapmaktadır. Kuruluşundan bugüne  “Mükemmellik detaylarda saklıdır” ve Kalite fark atar” ilkelerini benimseyerek imalatını devam ettirmektedir.

Baytaş, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.