Mehmet Dükkancı

Mehmet Dükkancı, 2016-2019 yılları arasında IstanbulLight fuarlarının tam zamanlık olarak Fuar Danışmanlığı ve Fuar Marka Direktörlüğü görevini yürüttü. Aydınlatma sektörünü yakından tanıyan ekip arkadaşları ile birlikte IstanbulLight 2018 fuarına, yeni bir yüz ve yeni bir strateji kazandırdı.

Mehmet Dükkancı
13.02.2020
489
A+
A-

Mehmet Dükkancı, Boğaziçi Üniversitesi İşletme 1998 mezunudur. Askerlik sonrası, 2001-2003 yılları arasında ülkemizin önder avize üreticilerinden Aytaç Aydınlatma’da İhracat Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Şirketini 4 yurt dışı fuarına götürdü, 2 yurt dışı fuarına hazırladı, Dekoratif aydınlatma sektörünü yakından tanıyarak, şirketin ihracat oranının büyümesine katkıda bulundu.

Dükkancı, 2003 yılında fuarcılık sektörü ile tanıştı. 2003-2007 yılları arasında NTSR Fuar ve Gösteri Hizmetleri A.Ş.’de Tarım ve Gemi Sanayi sektörü fuarlarının yanı sıra Interlight Aydınlatma fuarının Proje Müdürü görevini yürüttü. 2004 -2006 yıllarında Interlight İstanbul fuarı 1.600 m2 den 6.300 m2‘ye kadar büyüdü. Fuarın uluslararası camiada tanınmasına katkıda bulundu.

2008-2011 yılları arasında ANFAŞ Antalya Fuarcılık Yatırım A.Ş. de Fuarlar Koordinatörü olarak çalıştı. Antalya’da düzenlen Hotel Ekipmanları, Gıda, Yaş Meyve Sebze, Sağlık Turizmi, Belediye Ekipmanları gibi fuarların koordinatörlüğünü yürüttü.

2011-2016 yıllarında kendi şirketi Agoras Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.’ni kurarak, Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı, Cosmoshow Kozmetik Fuarı, RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği, SATEF Seyahat Acenteleri ve Tedarikçileri Fuarı gibi fuarları başattı. Farklı sivil toplum örgütleri ile fuarlar geliştirdi.

2016-2019 yılları arasında dünya devi UBM Fuarcılık’ın İstanbul ofisinde, İlaç Bileşenleri, Gıda Bileşenleri sektörlerinin yanı sıra IstanbulLight fuarlarının tam zamanlık olarak Fuar Danışmanlığı ve Fuar Marka Direktörlüğü görevini yürüttü. Başta Mustafa Çelen olmak üzere, aydınlatma sektörünü yakından tanıyan ekip arkadaşları ile birlikte IstanbulLight 2018 fuarına, yeni bir yüz ve yeni bir strateji kazandırdı. 2018 yılından itibaren fuarın aydınlatma sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek, fayda sağlayacak ve tüm sektörü kucaklayacak bir şekilde düzenlenmesine katkıda bulundu.

Dünya Fuarcılık devi UBM’in bir başka dünya devi Informa tarafından satın alınması sonucunda görevinden ayrılan Mehmet Dükkancı, 2019 başından itibaren fuarcılık sektöründe önemli bir eğitim çalışmasını hazırlamaya başladı.

Fuarista markası ile düzenlediği eğitimler, blog ve yayınlar sayesinde, Yurt Dışı ve Yurt İçi İhtisas Fuar Katılımcısına Fuardan Verim Alma Eğitimi’ni ve konu ile ilgili danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.