Önder Güler

Önder Güler’in 27 tanesi SCI ve SSCI tarafından taranan dergilerde olmak üzere toplam 36 adet uluslararası makalesi, 100’ün üzerinde Uluslararası ve Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildirisi bulunmaktadır. Aydınlatma ile ilgili kamu ve özel sektör projelerinde çalışmış olup, TÜBİTAK-TEYDEB kapsamında çok sayıda projede proje hakemliği, izleyiciliği ve danışmanlık görevlerini sürdürmektedir.

Önder Güler
03.09.2018
2.341
A+
A-

Önder Güler, 1970 yılında Silivri’de doğdu. İlköğrenimini Gazitepe İlkokulu‘nda, ortaokul ve lise öğrenimini Silivri Lisesi’nde tamamladı. Güler, 1991 yılında İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi‘nden ‘Elektrik Mühendisi’, 1995 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nden ‘Yüksek Mühendis’ ve 2001 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nden ‘Doktor’ unvanını aldı.

Önder Güler, Ağustos 1994 ile Nisan 2003 tarihleri arasında İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü, Elektrik Tesisleri Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmış olup, Nisan 2003 ile Nisan 2010 tarihleri arasında İTÜ Enerji Enstitüsü‘nde Yrd. Doçent, Nisan 2010 ile Aralık 2015 tarihleri arasında Doçent ve 2015 Aralık ayından itibaren Profesör olarak görev yapmaktadır.

Yol aydınlatması, aydınlatma sistemlerinde verimlilik, endüstri tesislerinde enerji izleme ve verimlilik, enerji kalitesi, rüzgâr enerjisi Önder Güler’in başlıca çalışma alanlarıdır.

Önder Güler‘in 27 tanesi SCI ve SSCI tarafından taranan dergilerde olmak üzere toplam 36 adet uluslararası makalesi, 100’ün üzerinde Uluslararası ve Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildirisi bulunmaktadır.

Önder Güler, Aydınlatma ve Fotometri laboratuvarında endüstriden talep edilen ölçümlerin gerçekleştirilmesinde ve raporlanmasında görev almıştır.

Aydınlatma ile ilgili kamu ve özel sektör projelerinde çalışmış olup, TÜBİTAKTEYDEB kapsamında çok sayıda projede proje hakemliği, izleyiciliği ve danışmanlık görevlerini sürdürmektedir.

Önder Güler, 2008 yılından itibaren İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü lisans öğrencilerine Aydınlatma Tekniği dersini vermektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.