Xiaomi Yeelight Akıllı Şerit LED İncelemesi

Xiaomi, özellikle akıllı telefon pazarındaki iddialı ürünleriyle Çin’in Apple’ı olarak biliniyor. Şimdi de akıllı aydınlatma kategorisindeki ürünü Xiaomi Yeelight Akıllı Şerit LED incelenmek üzere elimize ulaştı. Bakalım WiFi’li bu şerit LED ne kadar akıllı ve bize ne gibi özellikler sunuyor.

Xiaomi Yeelight Akıllı Şerit LED İncelemesi
28.07.2017
461
A+
A-

Xiaomi, özellikle akıllı telefon pazarındaki iddialı ürünleriyle Çin’in Apple’ı olarak biliniyor. Şimdi de akıllı aydınlatma kategorisindeki ürünü Xiaomi Yeelight Akıllı Şerit LED incelenmek üzere elimize ulaştı. Bakalım WiFi‘li bu şerit LED ne kadar akıllı ve bize ne gibi özellikler sunuyor.

Xiaomi Yeelight Akıllı Şerit LED, kişisel ortam aydınlatması olarak tanımlanıyor. Evinizdeki modu ayarlamak için bir şeyler arıyorsanız; ister parti için ister romantik bir akşam için, işter hoş bir atmosfer yaratmak için Yeelight Akıllı Şerit LED aradığınız ürün olabilir.

WiFi etkin Yeelight, akıllı telefon aracılığıyla, MIJIA, IFTTT ve açık API‘ler ile kontrol edilebiliyor. Mi Home uygulaması ile evinizden uzaktayken bile şerit LED’inizi yakabilir, rengini ve parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

Yeelight Şerit LED‘in arkasındaki yapışkan bant ile dilediğiniz yere kolayca yapıştırabilirsiniz. Gücünü ise kutu içerisinde gelen adaptöründen alıyor.

Güç adaptörü ile şerit LED arasında bir tuş bulunuyor. Buradaki tuş yardımıyla açıp kapatmak için hafifçe dokunabilir, renkleri değiştirmek için uzun basabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir cihaza bağlamadan da LED’leri kullanabiliyorsunuz. Teknolojiyle arası pek iyi olmayan annelerimiz buna çok sevinecek.

Yeelight uygulamasını indirerek ışıkları müzikle senkronize edebilirsiniz. Doğrusunu söylemek gerekirse bu özelliğin çok tatmin edici sonuçlar verdiğini söyleyemeyeceğim.

Yeelight Akıllı Şerit LED, harika bir deneyim elde etmek için çeşitli Mi Smart Home cihazlarıyla bağlantı kurabilir. Örneğin, sisteminizdeki kamera bir hareket algıladığında aydınlatma devreye girebilir.

Şerit LED, civasız yumuşak PU malzemeden imal edilmiştir. Bu sayede yüksek esneklik, ışık geçirgenliği ve oksidasyon direnci sağlıyor.

Mi Home uygulaması yardımıyla ışıkları açık kapatabilir, parlaklığı değiştirebilir, sahne ayarları yapabilir, zamanlayıcı fonksiyonunu kullanabilir ve gecikme ayarı yapabilirsiniz. Şerit LED’in içindeki yazılımı da aynı uygulama yardımıyla güncelleyebiliyorsunuz.

Ürünün teknik özeliklerinden bahsetmek gerekirse, 2 metre uzunlukta bir RGB şerit LED ile geliyor. Fişi Çin’de kullanılan cinsten, bu yüzden bir priz dönüştürücü kullanmanız gerekiyor. Kutu içerisinde çıkmıyor, ayrıca sipariş etmelisiniz.

Kutu içerisinde gelen adaptörün 12V DC çıkışı var. Şerit LED’imiz de bu adaptörden 1A yani 12W güç çekiyor. Tabi ki renk ve parlaklık değiştikçe güç değerleri de değişiyor.

Aşağıdaki video aracılığıyla sistemin nasıl çalıştığı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Ürün hakkında detaylı bilgi edinmek ve sipariş vermek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Masaüstü: http://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_424884.html

Mobil: http://m.gearbest.com/smart-lighting/pp_424884.html

Güzel bir haber de, Yeelight Akıllı Şerit LED Alexa’nın sertifikasyon sürecini geçti ve artık Amazon Echo tarafından sesle kontrol edilebiliyor.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.