Renk Değiştirilebilir LED Masa Lambası İncelemesi

Artık evlerimizde şık ve modern LED’li avizeler yer almaya başladı. Masa lambası, lambader, abajur gibi aydınlatma elemanları da evin aydınlatmasını tamamlayan dekoratif unsurlar. Onlar da artık LED’lerle birlikte yenilenmeye, çağa ayak uydurmaya başladı. LED teknolojisinin sunduğu esneklik ile çok şık aydınlatma elemanları tasarlanıyor.

Renk Değiştirilebilir LED Masa Lambası İncelemesi
25.05.2018
878
A+
A-

Geçtiğimiz haftalarda Çin’li alışveriş devi Gearbest yetkililerinden bir e-posta aldık. Portalımızdaki ürün inceleme bölümü onların ilgisini çekmiş. Burada incelememiz için bir ürün göndermek istediklerini söylediler. Biliyorsunuz bu bölümde tanıtmaya değer, ilgi çekici ürünleri yazmaya gayret gösteriyoruz. Ürünü biz seçersek olur dedik. Onlar da onay verince günümüzde yaygınlaşmaya başlayan LED’li masa ışıklarından şık bir tanesini seçtik.

Artık evlerimizde şık ve modern LED’li avizeler yer almaya başladı. Masa lambası, lambader, abajur gibi aydınlatma elemanları da evin aydınlatmasını tamamlayan dekoratif unsurlar. Onlar da artık LED’lerle birlikte yenilenmeye, çağa ayak uydurmaya başladı. LED teknolojisinin sunduğu esneklik ile çok şık aydınlatma elemanları tasarlanıyor. Onlardan bir tanesi de TD – 8801B kodlu, 20W güçle çalışan “3S LED Üç Renk Değiştirilebilir Masa Lambası“, incelenmek üzere ofisimize ulaştı. Önce nasıl satın alındığını, süreçlerin nasıl işlediğini anlatalım. Ardından teknik olarak incelememizi yapalım.

Ürünün fiyatı 56$ seviyesinde yer alıyor. Farklı kargo seçenekleri arasında dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Kargo ücreti de yaklaşık 18$ tutuyor. Bizim ürünümüz DHL ile geldi. Vergi muafiyeti sınırı 22€ olduğundan, paketimiz gümrük işlemine tabi tutuldu. Ürün fiyatı yani fatura tutarı üzerinden %20 oranında vergi çıktı. Bu vergi de DHL’in internet sitesinden kredi kartıyla kolayca ödenebiliyor. Bunun dışında herhangi bir ek masraf bulunmuyor.

Ürün yaklaşık bir haftada Çin‘den buraya kadar geliyor ve adrese teslim ediliyor. Bu sebeple DHL, kargo ücretini fazlasıyla hak ediyor diyebilirim.

Ürün hakkında detaylı bilgi edinmek ve satın almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://tr.gearbest.com/table-lamps/pp_1524767.html

Ürünümüzü incelemeye başlayalım. Öncelikle paketin hafifliği beni şaşırttı. Acaba içinde başka bir şey mi var diye telaş etmedim diyemem. Çünkü ürün fotoğraflarda çok daha ağır bir aksesuar gibi duruyordu, ayrıca teknik özelliklerinde de ürünün 1,5 kg paketinin ise 2,1 kg olduğu yazıyordu.

Kutuyu açtım ve ürünü çıkarttım. Gerçekten çok hafif bir yapısı vardı. Paketleme çok başarılıydı. Ürün hiçbir zarar görmeden kapımıza kadar gelmişti.

Armatürün taban plakası metal malzemeden yapılmış. Çok kalın bir malzeme değil, hafifliği de bu yüzden. Kablo üzerinde bir adet açma kapama anahtarı ve Avrupa tipi standart elektrik fişi yer alıyor.

Ürün ölçülerinden bahsetmek gerekirse, uzunluğunu 47 cm, çapını ise 12,5 cm olarak ölçtük. Ağırlığı ise sadece 391 gr. Paket ağırlığı ise 840 gr olarak not edilmiş.

Ürün doğrudan şebeke gerilimi 220V ile çalışıyor. Fişe takıyorsunuz ve anahtarı açıyorsunuz yapmak gereken tek şey bu. Ürün sıcak beyaz, soğuk beyaz ve doğal beyaz renklerde aydınlatma yapabiliyor. Renkler arasında geçiş yapmak için anahtarı kapatıp açmanız gerekiyor. Yani ilk açtığınızda sarı ışık, kapatıp açtığınızda beyaz ışık, bir kez daha kapatıp açtığınızda ise ikisinin karışımı gün ışığı olarak bilinen doğal beyaz renkte aydınlatma yapıyor.

Sarı ışıktan kastımız 2800K seviyesi, beyaz ışıkta ise 6500K renk sıcaklığında aydınlatma yapıyor. Üçüncü seçenekte ise 4700K gibi bir ışık rengini yakalıyoruz.

Ürünün şebekeden çektiği güç bu renk olayını teknik bir şekilde açıklıyor. Beyaz ve sarı ışıkta şebekeden 15W güç çekerken, gün ışığı renginde yanarken 30W güç çekiyor. Yani içerisinde sarı ve beyaz LED’ler ayrı diziler halinde gruplandırılmış. Sarı ve beyaz ışık için yalnızca bir tanesi yanıyor, üçüncü renk için ise iki dizi aynı anda yanıyor.

Masa lambasının üst kısmında kıvrık bir şekilde LED ışık şeridi yer alıyor. Önündeki beyaz difüzör, ışığın yumuşak bir şekilde dağılmasını sağlıyor. Taban plakasının içerisinde ise 20W‘lık iki kanallı sabit akımlı bir LED sürücü yer alıyor. Bu sürücü marifetiyle renkler arasında geçiş sağlanıyor.

Renk değiştirebilir bu masa lambası, modern salonlar ve odalar için şık bir aksesuar olacaktır. LED ışık kaynağına sahip olduğundan hem enerji tüketimi düşük hem de dayanıklı bir yapısı var.

Ürün incelememizin burada sonuna geliyoruz. Ürün hakkındaki sorularınız için yorum bölümü aracılığıyla bize yazabilirsiniz. İncelenmesini istediğiniz başka ürünler varsa, onları da bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Ceylan Kantarcı dedi ki:

  Merhaba
  Çalışma masasında kullanılacak bir çalışma lambasında 220 lümen ışık yeterlimidir
  Teşekkürler

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Ceylan Hanım, çalışma masanızda yaklaşık 400 lümen parlaklıkta bir LED masa lambası kullanmanızı öneririm.