Magic Blue UU Bluetooth LED Lamba İncelemesi

Uygulama kontrolü, 16 milyon renk, zamanlama, sahne, enerji tasarrufu, parlaklık ayarı gibi özellikler sunan Bluetooth özellikli ekonomik akıllı aydınlatma Magic Blue LED Lamba’yı inceliyoruz.

Magic Blue UU Bluetooth LED Lamba İncelemesi
18.04.2017
300
A+
A-

Cep telefonu yardımıyla kontrol edilebilen akıllı lambalar evlerimizde, hayatımızda yer edinmeye başladı. Bu lambaların satış fiyatları bazen tüketici için yüksek gelebiliyor. Özellikle bilindik markalara ait ürünler gerçekten yüksek fiyat etiketleriyle satışa sunuluyor.

Ekonomik çözümleri araştırırken Gearbest‘te Magic Blue UU adındaki Bluetooth özellikli LED lambaya denk geldim. Lamba başlığında uygulama kontrolü, 16 milyon renk, zamanlama, sahne, enerji tasarrufu, parlaklık ayarı gibi anahtar kelimeler içeriyor.

Ürünün satış linkine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Biz sipariş ettiğimizde 8,99$ satış fiyatı vardı. Güncel fiyat için aşağıdaki bağlantıyı kontrol edebilirsiniz. Bu arada Türkiye’ye ücretsiz kargo ile teslim ediliyor.

Masaüstü: http://www.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_230349.html

Mobil: http://m.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_230349.html

Ürünün teknik özelliklerine göz atalım. Magic Blue LED Lamba, cep telefonunuz ile kolayca eşleşip, uzaktan kontrol edilebiliyor. Bluetooth 4.0 teknolojisinin kullanıldığı sistemde iç mekanlarda 20 metre, dış ortamlarda ise 40 metre mesafeden kontrol edilebileceği belirtiliyor. E26, E27 ve B22 duylar ile sunulan lambadan E27 olanını test edeceğiz. Evlerimizde kullandığımız duy çeşidi de E27‘dir. Mobil uygulama Android 4.3 ve iOS 7.0 üzerindeki tüm sürümlerle sorunsuz çalışıyor.

Mobil uygulama yalnızca İngilizce, Çince, Fransızca ve İspanyolca olarak sunuluyor.

Maksimum 4.5W güç tüketen lambamız 350 lumen ışık akısına sahip görünüyor.

Ürünün kutusu kargoda biraz ezilmiş, ancak içerisinde lambayı koruyan plastik bir kap daha var, o yüzden lambamız sağlam bir şekilde bize ulaştı.

Kutu üzerinde yukarıda yazdığım teknik özellikler özetle yer alıyor. Kutunun içerisinden iOS ve Android uygulamaları tanıtan QR kodu içeren bir kart çıkıyor. Ben iOS cihazımda App Store‘dan “LED MagicBlue” şeklinde aratarak uygulamayı buldum ve indirdim.

Siz de uygulamaları aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz

Android Uygulaması

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Zengge.BluetoothLigthDark&hl=tr

iOS Uygulaması

https://itunes.apple.com/us/app/led-magic-blue/id992330218?mt=8

Lambayı duya takmıştım, çalışır haldeyken uygulamayı başlattım. Uygulama bir uyarı verdi, “Lambayı kapatın ve açtıktan sonra 1 dakika içinde eşleştirme yapın” diyordu. Yani lamba açıldıktan sonra ilk bir dakika eşleştirmeye izin veriyor.

Lambaya bir isim verdim ve uygulamaya ekledim. Hiçbir uygulama kontrolü yokken lamba beyaz renkte çalışıyor ve şebekeden 3,8W güç çekiyor.

Lamba uygulama yardımıyla kapatıldığında ise şebekeden 0,9W güç çekmeye devam ediyor. Bu lambayı daha sonra tekrar açabilmeniz için Bluetooth modülünün çalışmaya devam etmesinden kaynaklanıyor.

Lamba farklı renklerde çalışırken farklı güçler çekiyor. Örneğin kırmızı renkte çalıştırıldığında şebekeden 2,1W güç çekerken, sıcak beyaz renkte çalıştırıldığında maksimum güce ulaşıyor ve 4,5W güç çekiyor.

Uygulama içerisinden lambanın rengini değiştirebiliyorsunuz. Tepki süresi çok iyi. Anında renk değişikliği uygulanıyor. Wi-Fi’li lambalarda bu kadar hızlı değildi.

Bunun dışında renk sıcaklığı ayarı yapabileceğiniz bir bölüm de bulunuyor.

Zamanlayıcı yardımıyla lambanızın açılma ve kapanma sürelerini ayarlayabilirsiniz. Böylelikle telefonunuza bağlı olmadan, otomatik bir şekilde açılıp kapanabiliyor.

Fonksiyonlar ekranında ise bazı senaryolar bulunuyor.

Disko modu mikrofondan yardımıyla alınan sese göre aydınlatma yapmaya yarıyor. Müziğin ritmine göre renk ve parlaklık değişiyor.

Müzik modunda cihaz hafızasındaki müzikleri oynatıp, aydınlatmayı bu müzik ile kontrol edebilirsiniz.

Kamera modu da güzel bir özellik sunuyor. Bu özelliği açtığınızda LED lamba kamerayı doğrulttuğunuz objenin renginde yanıyor.

Sonuç olarak Magic Blue UU Bluetooth LED Lamba ne vaad ediyorsa yerine getiriyor. Fiyat/performans oranıyla evlerimizde dekoratif ve eğlence amaçlı kullanmak üzere tercih edilebilir.

Ürün hakkında sorularınız için yorum bölümü aracılığıyla bize yazabilirsiniz. İncelenmesini istediğiniz ürün önerilerinizi de aynı şekilde bize gönderebilirsiniz.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Mert dedi ki:

    Güzel inceleme emeğine sağlık bende yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum herkese tavsiye ederim küçük oda için ideal bir seçim olacaktır