Pilli Neon LED Masa Lambası İncelemesi

Aydınlatma kimileri için yalnızca genel aydınlatma yani ortam aydınlatmasından ibarettir. Ancak bazıları için dekoratif aydınlatma bir tutkudur. Masa lambaları ise dekoratif aydınlatmanın önemli unsurlarından bir tanesidir. Şık ve modern görünümüyle Pilli Neon LED Masa Lambası dekoratif aydınlatma için iyi bir tercih olabilir mi?

Pilli Neon LED Masa Lambası İncelemesi
19.06.2019
606
A+
A-

Aydınlatma kimileri için yalnızca genel aydınlatma yani ortam aydınlatmasından ibarettir. Ancak bazıları için dekoratif aydınlatma bir tutkudur. Masa lambaları ise dekoratif aydınlatmanın önemli unsurlarından bir tanesidir. Şık ve modern görünümüyle Pilli Neon LED Masa Lambası dekoratif aydınlatma için iyi bir tercih olabilir mi?

İnceleme için Çinlilerin bize gönderdiği lambalar kaktüs ve çam ağacı şeklinde görünüyor. Ancak ananas, hindistan cevizi ağacı, kuğu, yıldız, ay, bulut gibi şekillerde seçenekleri de bulunuyor. Bu noktada kişisel zevkleriniz devreye giriyor.

Lambanın aydınlatma kısmı, kesintisiz bir neon LED şeridi ile oluşturuluyor. Bu şerit 8 cm çapta sade bir ayak üzerinde duruyor. Bu ayak tüm şekiller için standartlaştırılmış, soketli yapısı sayesinde kaktüsü söküp yerine çam ağacını takabiliyorsunuz. Ayak içerisinde ise LED’lere güç veren 3 tane AA yani kalem pil bulunuyor. Ürünün altında bir açma kapama düğmesi yer alıyor. Lamba ayağıyla birlikte 28 cm yüksekliğinde. Bu ölçü onu evin pek çok köşesinde kullanılabilir hale getiriyor.

LED rengi, lambanın şekline göre değişiyor. Örneğin ağaç çeşitleri yeşil renkte olurken, bulut, ay ve yıldız sarı renkte, kuğu ve kalp kırmızı renkte olabiliyor.

Pilli Neon LED Masa Lambası için şık göründüğünü söylemek dışında bahsedilecek fazla bir teknik özelliği bulunmuyor. Bu yüzden ürün hakkında satırlarca yazı yerine bolca fotoğraf eklemek daha doğru olacaktır.

Ürünü Çinli alışveriş sitesi AliExpress aracılığıyla 168224 ₺ fiyat aralığında sipariş edebilirsiniz. Üstelik Türkiye‘deki adresinize ücretsiz kargo ile teslim ediliyor.

Aynı ürün Mudo gibi dekorasyon mağazalarında 392 ₺ gibi bir fiyata satılıyor.

Pilli Neon LED Masa Lambası‘nı aşağıdaki bağlantı aracılığıyla hemen sipariş edebilirsiniz.

https://www.aliexpress.com/item/Pineapple-Cactus-Shape-LED-Neon-Night-Light-with-Base-Battery-Powered-Table-Lamp-for-kids-room/32948559774.html

Sipariş verirken ürün seçenekleri bölümünden istediğiniz şekli seçmeyi unutmayınız.

Birden fazla sipariş vererek lambayı daha uyguna getirebilirsiniz. Böylelikle sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz. Sevdiklerimiz bu hayatta sahip olduğumuz en değerli şey değil mi?

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Mehmet ASLAN dedi ki:

  Merhabalar,

  Öncelikle internet sitenizi severek ve ilgiyle takip ettiğimi belirtmek isterim. Aydınlatma alanında en başarılı site olarak sizin sitenizi görüyorum.

  Konuma gelecek olursak da; İsviçre’de yaşayan bir arkadaşım LED sign (Custom LED) ürünlerinden ithal etmek istiyor kendi ülkesine. Türkiye’de bu veya buna benzer ürünler üreten şirketler var mı acaba? Bu konuda ancak sizin bilginiz olabilir diye düşünüyorum.

  İyi Çalışmalar Dileklerimle.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey, mesajınız için teşekkür ederim. Ülkemizde bu alanda bir üretici bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olabilecek birkaç kişiye sordum. Dönüş alabilirsem size ayrıca bilgilendirme yapacağım.