TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti İncelemesi

TTAF, 14 yıllık tarihi bulunan, elektronik sektöründe tecrübeli bir firma. Aydınlatma kategorisindeki yenilikçi çözümleri de oldukça dikkat çekici. TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti incelenmek üzere elimize ulaştı. Ürünü, özellik, kullanım, tasarım ve performans bakımından mercek altına alıyoruz.

TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti İncelemesi
09.08.2017
996
A+
A-

TTAF, 14 yıllık tarihi bulunan, elektronik sektöründe tecrübeli bir firma. Aydınlatma kategorisindeki yenilikçi çözümleri de oldukça dikkat çekici. TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti incelenmek üzere elimize ulaştı. Ürünü, özellik, kullanım, tasarım ve performans bakımından mercek altına alıyoruz.

TTAF bahçe aydınlatma armatürünü şöyle baştan aşağı bir özetleyelim. Ürünün tepesinde 12 adet CREE marka LED ile donatılmış, 7W güçte çalışan bir ışık kaynağı bulunuyor. Buradaki ışığın rengini (mavi, yeşil, kırmızı, amber, sıcak beyaz, soğuk beyaz) siz seçebiliyorsunuz.

Hemen altında her yöne kolayca hareket ettirilebilen bir lamba başlığı bulunuyor. Sağa sola, yukarı aşağı kolayca çevirip, sabitleyebiliyorsunuz.

Başlığın altında da 50 cm bağlantı çubuğu bulunuyor. Bu sayede aydınlatmayı belirli bir yüksekliğe taşıyabiliyorsunuz. Dilerseniz bu çubuğu çıkartabilirsiniz. Kablo sabitleme klipsleri de unutulmamış, bağlantı çubuğunun üzerinde yer alıyor.

Kablonun ucunda da firmanın daha önce incelemeye aldığımız su geçirmez bağlantı konnektörü bulunuyor. Bu konnektörler ile ilgili incelemeye ulaşmak için buraya tıklayınız.

En altta ise 20 cm uzunluğunda bir sabitleme kazığı bulunuyor. Bu parçayı da dilerseniz çıkartabiliyorsunuz.

TTAF ürününü tanımlarken şu ifadeleri kullanıyor; düşük çalışma gerilimi sayesinde güvenli, düşük enerji tüketimi sayesinde ekonomik, modüler yapısı sayesinde hızlı ve kolay kurulabilen, IP67 uyumluluğu sayesinde su geçirmez.

Ürünün teknik özelliklerine bakacak olursak IP67 koruma sınıfına sahip ve yatayda 50° dikeyde 35° ışık açısına sahip görünüyor. Çalışma sıcaklık aralığı -30° ~ +50° olarak belirtiliyor. Lamba gövdesi plastik, çubuk bölümü ise elektrostatik boyalı alüminyum, toplam ağırlığı 640 gr, boyutu 85,5 cm‘dir.

Ürünün çalışması hakkında fikir sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Video için lütfen sağa kaydırınız.

TTAF Bahçe Aydınlatma‘sının 110-220V AC ve 24V DC gerilim altında çalışan iki farklı seçeneği bulunuyor. Testimize aldığımız ürün toplam 7,9W güç çekiyor.

TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti’nin 10,0 puan üzerinden değerlendirmelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Özellikler: 9,0
Kullanılabilirlik: 9,0
Tasarım: 8,0
Performans: 9,0

Genel: 8,8

İncelemeye konu TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti; özellikleri, kullanılabilirliği, tasarımı ve performansıyla Aydınlatma Portalı Editör’ün Seçimi olarak ilan edilmiştir.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.