Onur Bozarslan

Onur Bozarslan, 6 Ekim 1979 tarihinde Bilecik’in Söğüt ilçesinde memur bir anne babanın ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Orta ve lise öğrenimini Bilecik Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde almak üzere İstanbul’a yerleşmiştir.

Onur Bozarslan
25.09.2018
510
A+
A-

Onur Bozarslan, 6 Ekim 1979 tarihinde Bilecik’in Söğüt ilçesinde memur bir anne babanın ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Orta ve lise öğrenimini Bilecik Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde almak üzere İstanbul’a yerleşmiştir.

2001 yılında Elektronik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra askerlik görevini tamamlamış, sonrasında haberleşme kabloları imalatında kalite kontrol mühendisi olarak 2003 yılında Telerko Kablo A.Ş.’de göreve başlamıştır. Yaklasık 1 yıl sonra kişisel tercihleri ve yetenekleri doğrultusunda satış pazarlama alanına yönelmek üzere yarı iletken distributorlüğü yapan global bir firma olan Arrow Elektronik’te Satış Destek Mühendisi olarak farklı bir iş koluna adım atmıştır.

Bozarslan, mesleği ile ilgili reel bilgi birikimini epey geliştirme fırsatı bulduğu Arrow Elektronik’te yaklaşık 1 yıl sonra saha satış görevine atanmış ve “Account Manager” olarak görevine yaklaşık 5 yıl daha devam etmiştir. Bu süreçte aktif satış pazarlama ilkelerini, sıcak satış prensiplerini, müşteri ile birebir çalışma koşullarını öğrenme şansı bulmuştur. Ayrıca bu pratik bilgileri Arrow Global bünyesinde aldığı satış pazarlama, müşteri yönetimi, zaman yönetimi gibi eğitimler ile de teorik olarak destekleme fırsatı bulmuştur.

Bozarslan, 2010 yılında gelen bir teklif ile aydınlatma sektörüne ilk adımını atmış oldu. Osram Aydınlatma A.Ş. bünyesinde LED üretimi yapan Osram Opto Semiconductors’un Türkiye Ülke Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Görevi süresince ekibi ile birlikte; Türkiye’deki aydınlatma sektöründeki ışık kaynaklarının LED dönüşümüne öncülük etmeye, doğru ve yerinde aydınlatmanın hem çevreye ve insan sağlığına hem de enerji tasarrufuna sağladığı katkıları anlatmaya, sektörü hem doğru ışık kaynağı seçiminde hem de uygun armatür tasarımı aşamasında elinden geldiği ölçüde bilinçlendirmeye çalışmıştır. 

Bozarslan, Aydınlatmanın yanı sıra otomotiv yan sanayi, beyaz eşya üretimi, trafik sinyalizasyon ve otoyol mesaj panoları gibi endüstriyel sahalarda da teknolojinin ve uygun ürün portföyü ile üreticilere destek olmaya çalışmıştır. Liderliğini yaptığı bu süreçlerde Osram Opto Semiconductors‘ta görev aldığı günden itibaren Türkiye’deki hacmini yaklasık 20 katına çıkarmış ve pazar payı olarak sektöre öncülük eden birkaç firmadan biri olmuştur. Ayrıca kızıl ötesi ışık kaynaklarının kullanıldığı otomobil plaka tanıma sistemleri, otoyol hız kontrol sistemleri, güvenlik amaçlı gece görüş ve kızıl ötesi aydınlatma kameraları üretimi gibi çok farklı alanlarda da Türkiye’de ürünlerinin kullanımını yaygınlaştırmıştır. Halen görev yapmakta olduğu Osram Opto Semiconductors firmasının aydınlatmanın geleceğinde de öncü ve yenilik lideri olmasını sürdürmesi için çalışmaya devam etmektedir.

Yeniliğe ve gelişime açık, mücadele etmeyi seven, öğrenme sürecinin hayat boyu devam ettiğine inanan biridir. İnsan ilişkilerine çok önem vermekte, hayatta yapılan en büyük yatırımın insanın kendisine yaptığına inanmaktadır. Aile bağlarını hep kuvvetli tutup, sosyal yaşamını iş yaşamı ile bir denge halinde götürmeye gayret etmiştir.

Kişisel uğraşları arasında özellikle Nörobilim, Osmanlı Son Dönemi ve Cumhuriyet İlk Dönemi Edebiyatı, siyaset tarihi gibi alanlar olmak üzere her türden roman ve makale okumak ve araştırmak, Ud çalmak ve yürüyüş yapmayı sayabiliriz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.