İlker Aracıkan

İlker Aracıkan, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Elektronikle ilgili ilk deneyimlerini ilkokul çağında Karaköy piyasasında, babası Haluk Aracıkan’ın yanında edinmeye başlamıştır. İlker Aracıkan, ilk LED ithalatını 1988 yılında gerçekleştirmiştir.

İlker Aracıkan
04.10.2018
763
A+
A-

İlker Aracıkan, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Elektronikle ilgili ilk deneyimlerini ilkokul çağında Karaköy piyasasında, babası Haluk Aracıkan’ın yanında edinmeye başlamıştır.

Elektronik komponent satışının yanısıra LED’li şapka, LED’li kemer, saatçi tornavidası gibi ürünler üreten babasının yanında yine ilkokul yıllarında LED ve ticaretle tanışmış, bu ürünleri Karaköy-Kadıköy vapurunda ve Haydarpaşa-Pendik tren hattında satması bugünkü ticari hayatının ilk müşteri deneyimlerini sağlamıştır.

İlker Aracıkan, işinin temel eğitimini ve tekniğini 1985-1989 yıllarında elektronik bölümünde almasıyla pratikteki tecrübelerinin birleşmesi, bu piyasada uzun soluklu bir iş hayatının da temelini atmıştır.

İlker Aracıkan, ilk LED ithalatını 1988 yılında gerçekleştirmiştir. İlker Aracıkan1996 yılında babasından şirketi İlker Elektronik‘i devralmıştır.

Lineer LED aydınlatma konusunda şu anda Türkiye ve dünyada çok popüler olan ürünlerin doğuşuna, yapmış olduğu tasarımlarla öncülük etmiştir. Lineer LED aydınlatmada pek çok patente sahiptir.

Sattığı ürünlerle müşterileri ve partnerleri üzerinden Türkiye ve dünyada birçok önemli projeye katkıda bulunmuştur. Çin, Amerika, Kore, Tayvan, Almanya gibi ülkelerle iş yapmaya, 20’den fazla ülkeye ürün ihraç etmeye, 2000’den fazla aktif müşteri ile çalışmaya, ailesi gibi gördüğü 44 mesai arkadaşıyla devam etmektedir.

Çok uzun yıllardır Türkiye pazarında dünya markalarının distribütörlüklerini üstlenmiş ve bu markalarla iş birliğine devam etmektedir.

Karaköy’de başlayan yolculuğunu, Perpa ve Acıbadem şubelerine de taşıyan Aracıkan, evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.