Alex Seyis

Alex Seyis 28 Mart 1961 tarihinde doğmuştur. Öğretim hayatına; St. Michel’de almış olduğu eğitim sonrasında, 1980-1984 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği ve 1985-1993 yılları arasında Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Fransızca eğitimleri ile devam etmiştir.

Alex Seyis
26.07.2018
864
A+
A-

Alex Seyis 28 Mart 1961 tarihinde doğmuştur. Öğretim hayatına; St. Michel’de almış olduğu eğitim sonrasında, 1980-1984 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği ve 19851993 yılları arasında Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Fransızca eğitimleri ile devam etmiştir.

Öğrenim hayatının yanında 1980 yılının sonuna doğru üç ortaklı olarak Üçel Elektronik ile Elektronik sektörüne de giriş yapmıştır. 1990 yılının sonuna doğru ortaklığını bitirerek 1991 yılının başında ASSAN Elektronik firmasını kurmuştur.

ASSAN Elektronik kurulduktan sonra Alex Seyis, Türkiye ve yurtdışı için iyi bir üretici ve ArGe firması olma yolunda olduğunun haberini vermeye başlamıştır. Bu tarihten itibaren gerek yan sanayi üretim ve özel tasarımlar gerekse TV’lerde izlemiş olduğumuz İner misin Çıkar mısın, Çarkıfelek, Turnike, Riziko, Aileler Yarışıyor vb. birçok yarışma programının Elektronik ve Aydınlatma tarafının vazgeçilmez ismi olmuştur.

Teknolojinin ilerlemesi ve elektroniğin gidiş yönü dolayısıyla Türkiye’de bir ilki LED’li aydınlatma ürünlerini 2003 yılında Reklam ve Aydınlatma sektöründe kullanılmak üzere tasarlamaya ve üretmeye başlatmıştır. Başta Türkiye ve yurtdışı olmak üzere Cezayir, Rusya, Almanya, İsviçre, ABD, Tunus, Romanya vb. birçok ülkeye üretim ve tasarım yaparak dünyaya gerek kendi ismini gerekse firma ismini duyurmaya başlamıştır. 2014 yılında sektör içerisindeki yatırımcı bir Grup ile bir birleşme yaptıktan sonra Nisan 2017 yılında hisselerin tamamını satarak ticari ilişkisini bitirmiştir.

Yaklaşık 3 aylık bir dinlenme süreci sonrası Haziran 2017 yılında ARGESYS Elektronik A.Ş. firmasını kurmuştur. Ar-Ge tabanlı olan ARGESYS Elektronik, hem elektronik sektöründe hem de aydınlatma sektöründe iddialı şekilde piyasaya giriş yapmıştır.

Alex Seyis, mesaisinden kalan zamanlarda üyesi olduğu Beşiktaş Spor Kulubü’nde aktif rol almaktadır. Ayrıca Seyis, masa tenisinde de iddialıdır.

Evli olan Alex Seyis, iyi derece İngilizce, Fransızca, Rumca ve Ermenice bilmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.