Mehmet Gebeş

Mehmet Gebeş lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden almış, yüksek lisansını ise Istituto Europeo di Design Milano’da İç Mimarlık üzerine yapmıştır. Lisans eğitimi sırasında, bugün Türkiye ve Dünya’da aydınlatma endüstrisine yön veren Prof. Dr. Müjgan Şerefhanoğlu Sözen, Prof. Dr. Rengin Ünver gibi duayenlerden aydınlatma dersleri alarak, aydınlatmaya olan ilgisi artmıştır.

Mehmet Gebeş
23.07.2018
695
A+
A-

Mehmet Gebeş lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden almış, yüksek lisansını ise Istituto Europeo di Design Milano’da İç Mimarlık üzerine yapmıştır.

Lisans eğitimi sırasında, bugün Türkiye ve Dünya’da aydınlatma endüstrisine yön veren Prof. Dr. Müjgan Şerefhanoğlu Sözen, Prof. Dr. Rengin Ünver gibi duayenlerden aydınlatma dersleri alarak, aydınlatmaya olan ilgisi artmıştır. Lisans eğitimi sonrasında aydınlatmaya olan ilgisini ve sahip olduğu bilgisini pekiştirmek için yüsek lisansını yapmak üzere Milano’ya yerleşip, burada birbirinden değerli aydınlatma tasarımcısı ve aydınlatma atölyeleri ile Versace Home, Autogrill, Sacea gibi dünya devleri için ortak projeler hayata geçirmiştir.

Profesyonel iş hayatına İtalyan Performance In Lighting firmasının Türkiye’den sorumlu Satış Müdürü olarak başlayıp, daha sonra Vestel’in LED Aydınlatma organizasyonun kuruluşunda Pazarlama Yöneticiliği ve Satış Yöneticiliği gibi farklı pozisyonlarda görev almış ve dönemin en yüksek bütçeli LED Aydınlatma projesi olan Zorlu Center‘ın, Zorlu Gayrimenkul tarafında, aydınlatma koordinasyon görevini yürtümüştür.

Ocak 2014‘den bu yana Amerika’nın dev LED üreticisi CREE‘nin Doğu Avrupa ve Ortadoğu Satış Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Mehmet Gebeş, bu süre zarfında ülkemizde ve dünyada birçok aydınlatma ürünleri üreticisi ile yakın mesai yaparak, birbirinden prestijli projelerin içinde yer almıştır. Sahip olduğu teknoloji ve patentler ile aydınlatma sektörüne yön veren CREE’nin yöneticisi olma sorumluluğu ve aydınlatmaya gönülden bağlı biri olarak, kamu ve özel sektör temsilcilerine çok sayıda seminer düzenleyerek, bilgi ve tecrübelerini paylaşmayı hedeflemiştir.

2018 yılı itibariyle LED komponent satış sorumluluğuna ek olarak, CREE‘nin Wolfspeed markası ile ürettiği, dünyanın en önde gelen SiC teknolojisine sahip Power ve RF ürünlerinin de Satış Müdürlüğü görevini üstlenmiş, Savunma Sanayi Radar ve Uydu Sistemleri’nden, Elektrikli Araçlar’a,  Hızlı Tren Sistemleri’nden, Solar Güneş Panelleri’ne kadar birçok uygulamada aktif rol almaktadır.

Mesaisinden kalan zamanlarda kurumsal üyesi olduğu ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) ve AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği)‘de aktif rol almaya çalışmakta olup, TMMOB Mimarlar Odası üyeliğinin yanısıra, LÖSEV ve BEDD destekçisidir.

Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Gebeş, iyi derece İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.