Güneş Enerjisi Sektörü İkiye Bölündü

Bugüne kadar ülkemizde güneş enerjisi alanında tek fuar Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’du. Solarex İstanbul, 12 yıldır güneş enerji sektörünün buluşma noktası olmuştu. Sektör dernekleri, önümüzdeki yıl için yeni bir etkinliği destekleyeceğini ifade etti. Güneş enerjisi sektörü artık her yıl bir ay arayla düzenlenecek iki ayrı fuar ile temsil edilecek.

Güneş Enerjisi Sektörü İkiye Bölündü
25.11.2019
164
A+
A-

Bugüne kadar ülkemizde güneş enerjisi alanında tek fuar Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul‘du. Solarex İstanbul, 12 yıldır güneş enerji sektörünün buluşma noktası olmuştu.

Sektör dernekleri, 2020 yılı için yeni bir etkinliği destekleyeceğini ifade etti. Güneş enerjisi sektörü artık her yıl bir ay arayla düzenlenecek iki ayrı fuar ile temsil edilecek.

Güneş enerjisi sektörüne yönelik ülkemizde düzenlenen fuar sayısı ikiye çıktı. Birincisi geçmişten beri düzenlenen, Voli Fuarcılık tarafından organize edilen Solarex İstanbul, ikincisi ise Tg Expo Uluslararası Fuarcılık tarafından ilk kez organize edilecek Solar İstanbul oldu.

Solarex İstanbul, 2-4 Nisan 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi‘nde düzenleniyor. Solar İstanbul ise 11-13 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi‘nde organize ediliyor. Her iki fuar da güneş enerjisi ve ilişkili teknolojilere odaklanıyor.

Güneş enerji sektörünün devlerinin buluştuğu Solarex İstanbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü ve Ticaret Bakanlığı destekleriyle gerçekleşiyordu. GENSED (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği), GÜNDER (Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü) ve GÜYAD (Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği) ise Solar İstanbul etkinliğini destekliyor. Solarbaba da Solar İstanbul‘un online pazarlama partneri olarak öne çıkıyor.

Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı‘nın basın tanıtım toplantısı 22 Ekim 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleşmişti.

2019 yılında düzenlenen Solarex İstanbul fuarına 172 firma katılmıştı. Organizasyon şirketi, yeni bir etkinlik olan Solar İstanbul fuarına 200’den fazla yerli-yabancı firmanın katılım göstermesini ve etkinliği 7 binden fazla kişinin ziyaret etmesini bekliyor.

Güneş enerjisi sektörünün neden böyle bir ayrılığa gittiği ise bilinmiyor. Aynı sektöre yönelik bir ay arayla gerçekleşecek iki etkinliğe tepkiler nasıl olacak tam bir merak konusu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.