Türkiye’nin Güneşi 4 Nisan’da Solarex İstanbul’da Doğuyor

4 – 6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı; bir kez daha sektörün öncü firmaları ile başta MENA bölgesi olmak üzere çok sayıda ülkeden profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin Güneşi 4 Nisan’da Solarex İstanbul’da Doğuyor
02.04.2019
248
A+
A-

4 – 6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı; bir kez daha sektörün öncü firmaları ile başta MENA bölgesi olmak üzere çok sayıda ülkeden profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Solarex İstanbul Fuarı; sadece bir ticaret platformu olmanın ötesinde sektördeki yeniliklerin görücüye çıktığı, en son teknolojilerin sektör profesyonelleri ile paylaşıldığı bir alan olma özelliği de taşıyor.

Platinum sponsorun Solonn Enerji olduğu Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı‘na, yurt içi ve yurt dışından birçok büyük firma katılarak büyük destek veriyor.

Sektörün büyüklüğü göz önüne alındığında çok sayıda yerli yabancı katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiren fuar, Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı katılımcıların sektöre daha yakından bakmasına, potansiyel müşterileriyle yüz yüze görüşebilmesine fırsat tanıyor.

Voli Fuar, solar sektörüne yepyeni bir fuar kazandırdı. Solarex İstanbul adıyla bu yıl on ikincisi düzenlenecek olan fuar, 4 – 6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de ziyaret edilebilecek.

Ekonomi Bakanlığı, İzmir Ticaret Odası ve KOSGEB tarafından da desteklenen güneş enerjisi sektöründe dünyanın en büyük organizasyonu olması hedeflenen fuar, 300’e yakın yerli ve yabancı katılımcı firma ile sektöre milyonlarca dolarlık iş hacmi oluşturacağının sinyallerini veriyor.

Önümüzdeki sene rezervasyonları şimdiden yapıldı

Türkiye’nin önde gelen güneş enerjisi sektör temsilcilerinden oluşan katılımcı firmaların, fuardan çok memnun olduklarını ve fuarın her geçen yıl büyüdüğünü belirten Proje Müdürü Yasemin Albayrak, bu sene 12. kez sektörü bir araya getirecek fuara, sektör temsilcilerinin bir sonraki yıl için şimdiden ön rezervasyonlarını yaptırdıklarını söyledi. Fuara Çin, Tayvan, Almanya, Hollanda, Lüksemburg, İspanya, İngiltere, Yunanistan, Slovakya ve Kore’den  firmaların katıldığını da kaydeden Albayrak, “Solar Fuarı, oluşturduğu iş hacmi ile sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç katıyor. Solar sektörünün marka değerine katkı sağlayan bu büyük fuarın tüm sektör oyuncuları tarafından desteklenmesi ile birlikte yerli malı ürünlerimizin yurt dışına açılan kapısı ‘Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı’ olacak” dedi.

Solar sektöründe Türkiye’de spesifik bir fuar olmadığını belirten Yasemin Albayrak, sektördeki gelişmelerin yakından takip edildiğini, fuarın iç ve dış piyasa açısından önemli bir rol üstlenerek, yakın gelecekte kendi kulvarında dünyanın en büyük organizasyonu olacağının sinyallerini verdiğini belirtti.

Dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçinin gelmesi beklenen ve sektörde büyük yankı uyandıran Solarex İstanbul Fuarı‘na çeşitli ülkelerden gelen tedarikçilerin yanı sıra İstanbul‘dan ve Anadolu‘dan da yoğun ilgi var.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.