Tarihi Kanallarda Işık Sanatı

11. Amsterdam Işık Festivali, 1 Aralık 2022 – 22 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yılın ana teması “Imagine Beyond”, daha ötesini hayal et. Tema kapsamında hazırlanan yüzlerce konsept arasından seçilen en iyi 20 fikir festivalde şehrin kanalları boyunca sergilenecek.

Tarihi Kanallarda Işık Sanatı
24.11.2022
1.007
A+
A-

11. Amsterdam Işık Festivali, 1 Aralık 2022 – 22 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yılın ana teması “Imagine Beyond”, daha ötesini hayal et.

Tema kapsamında hazırlanan yüzlerce konsept arasından seçilen en iyi 20 fikir festivalde şehrin kanalları boyunca sergilenecek. Her gün saat 17.00’den 23.00’e kadar eserleri yürüyerek ya da bisiklet ve tekne turlarına  katılarak ziyaret etmek mümkün olacak.

2012 deki ilk festivalden bugüne, yetişen yeni nesillere ışık sanatını tanıtmayı ve onları teşvik etmeyi amaçlayan organizasyon bu sene de Amsterdam’daki ilkokullardan yaklaşık 1.000 öğrencinin aktif olarak festivalde yer almasını sağlayacak. Öğrenciler, bir sanatçı eşliğinde belirli bir esere katkıda bulunarak yaratıcılıklarını geliştirecek, ışık ve teknolojinin sanata dönüşmesine tanık olacak.

Kamusal alanlarda sergilenen bu eserler tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Festival sonrası eserleri ve değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşacağız.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

https://amsterdamlightfestival.com

https://winterfestivalamsterdam.com

Ayşe Dilay Özkiper, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nin ardından eğitimine İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünde devam etmiştir. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü'nde aldığı işletme eğitiminin yanı sıra, aydınlatma tasarımı ve tekniği konularında çeşitli eğitimlere katılmıştır. Bugüne kadar olan 29 yıllık meslek hayatının son 20 yılını mimari aydınlatma alanında geçiren Özkiper, halen aydınlatma tasarımcısı ve danışman olarak kariyerini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.