Avizeciler Festivali İçin Hazırlıklar Başladı

AYDSİAD ve Sultangazi Avizeciler Sitesi ile ANTHEA, işbirliği içinde Sultangazi Avizeciler Festivali’ne hazırlanıyor. 13-19 Nisan 2020 tarihleri arasında Sultangazi Avizeciler Sitesi ve çevresini kapsayan bölgede düzenlenecek festivale 50’nin üzerinde avize üreticisinin, ithalatçısının, perakende satış yapan mağazaların katılması bekleniyor.

Avizeciler Festivali İçin Hazırlıklar Başladı
16.01.2020
393
A+
A-

AYDSİAD ve Sultangazi Avizeciler Sitesi’nin girişimi ile 13-19 Nisan 2020 tarihleri arasında İstanbul’da Sultangazi Avizeciler Festivali düzenlemek amacıyla hazırlık çalışmaları başladı.

AYDSİAD (Aydınlatma Sanayicileri İş Adamları Derneği) ve Sultangazi Avizeciler Sitesi ile ANTHEA, işbirliği içinde Sultangazi Avizeciler Festivali’ne hazırlanıyor. 13-19 Nisan 2020 tarihleri arasında Sultangazi Avizeciler Sitesi ve çevresini kapsayan bölgede düzenlenecek festivale 50‘nin üzerinde avize üreticisinin, ithalatçısının, perakende satış yapan mağazaların katılması bekleniyor.

Festival çerçevesinde, yurt dışından avize ihracatı yaptıkları yabancı müşterilerini, Anadolu toptan müşterilerini, mimarları, dekoratörleri, proje ofislerini, aydınlatma tasarımcılarını ağırlamaya hazırlandıklarını belirten AYDSİAD Başkanı Mustafa Hastaoğlu, bu sezon yeni geliştirdikleri ürünleri, koleksiyonları profesyonel müşterilerine sunmaya hazırlandıklarını ifade etti.

20 yıl kadar önce İstanbul’un Sultangazi ilçesinde başlangıcında avize imalatı için kurulan sitenin, kentsel dönüşümden, Beyoğlu bölgesinin turizm çekim noktası olarak gelişmesinden etkilenen Şişhane’deki avizecilerin zamanla Küçükköy bölgesine, özellikle de Sultangazi bölgesine taşındıklarını ifade eden Sultangazi Avizeciler Sitesi başkanı Hüseyin Sarıçan son yıllarda Site içindeki işyerlerinin imalathaneden mağazalara dönüştüğünü belirtti.

Sultangazi Avizeciler Sitesi ve bölgedeki avize mağazaları ile Sultangazi Avizeciler Bölgesi’nin avize alışverişi yapmayı planlayanlar için bir çekim noktası olduğunu belirten ANTHEA kurucu ortağı Mehmet Dükkancı bölgenin tüm İstanbul’a duyulması için AYDSİAD ve Avizecileri Sitesi Yönetimi‘nin Sultangazi Avizeciler Festivali’ni düzenlemeye karar verdiğini ve her iki kurum adına festivali yönetmeyi üstlendiklerini belirtti. Sultangazi Avizeciler Festivali ile ilgili olarak hızlı bir planlama döneminde olduklarını bildiren Dükkancı, kısa bir süre içinde hazırlıklarını tamamlayıp duyurularını yapmaya başlayacaklarını belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.