Avrupa’nın En Büyük Aydınlatma Etkinliği LuxLive Hayal Kırıklığı Yarattı

LuxLive 2019 etkinliği 13-14 Kasım 2020 tarihleri arasında Londra’da gerçekleşti. 169 firmanın katılımcı olarak yer aldığı fuara Türkiye’den ise 4 firma katıldı. The Light Review editörü John Bullock, bu yılki LuxLive’ın şimdiye kadarki en kötüsü olduğunu belirterek bir eleştiri yayınladı.

Avrupa’nın En Büyük Aydınlatma Etkinliği LuxLive Hayal Kırıklığı Yarattı
30.11.2019
98
A+
A-

LuxLive 2019 etkinliği 13-14 Kasım 2020 tarihleri arasında Londra‘da gerçekleşti. 169 firmanın katılımcı olarak yer aldığı fuara Türkiye‘den ise 4 firma katıldı. The Light Review editörü John Bullock, bu yılki LuxLive‘ın şimdiye kadarki en kötüsü olduğunu belirterek bir eleştiri yayınladı.

John Bullock, bu yılki fuarı tek kelimeyle özetlemek gerekirse “küçültülmüş” kelimesinin doğru bir tanımlama olduğuna inanıyor. Çünkü fuar geçtiğimiz yıllara göre daha küçüktü ve büyük isimler fuara katılmamıştı. Durum böyle olunca ziyaretçilerin LuxLive etkinliğine ilgisi de azaldı.

Fuarda beklediğini bulamadığını belirten Bullock, birkaç yıldır tehdit altında olan LuxLive‘da bir dönemin sonu gibi hissettiğini belirtti.

Bullock, interneti LuxLive ve diğer fuar organizasyonları için önemli bir tehdit olarak görüyor. Şu soruyu kendine ve takipçilerine soruyor; yeni bir ürün çıktığında herkesin e-posta kutusuna bir saat içerisinde ulaşabiliyorken neden insanlar artık böyle fiziksel bir etkinliğe katılsın ki?

Şimdi olmasa bile yakında LuxLive gibi etkinliklerin yalnızca parasal değil çevresel maliyetlerinin göz önünde olacağına inanıyor. Bullock, fuar bilmecesine bir çözüm sunamıyor ancak masaya konmayı hak eden birçok soru olduğuna inanıyor.

Bullock’un “LuxLive 2019: Fuarlar ne için?” başlıklı yazısı sosyal medyada çok konuşuldu. Takipçileri, LuxLive‘in hayatta kalmak için kendini geliştirmesi gerektiğine inanıyor.

Bazı profesyoneller ise sektördeki fuarların sadece insanlar için aydınlatmayı değil ışıkla ilgili tüm konuları kapsamasını öneriyor. UV, bahçecilik, su ürünleri yetiştiriciliği, iyi hissetme, bilim, sanat, eğlence ve sağlık alanında faaliyet gösteren şirketler bu fuarlara dahil edilebilir mi?

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.