En Uygun LED Aydınlatma Nereden Alınır?

LED aydınlatma artık sadece ticari yapılarda değil konutlarda da kullanılıyor. Sektörde pek çok firma, marka ve çokça ürün çeşidi var. Bu kadar seçenek arasında tercih yapmak bazen zor olabilir. Peki, en uygun LED aydınlatma nereden alınır?

En Uygun LED Aydınlatma Nereden Alınır?
02.07.2018
476
A+
A-

LED aydınlatma artık sadece ticari yapılarda değil konutlarda da kullanılıyor. Sektörde pek çok firma, marka ve çokça ürün çeşidi var. Bu kadar seçenek arasında tercih yapmak bazen zor olabilir. Peki, en uygun LED aydınlatma nereden alınır?

Öncelikle bir noktaya dikkatinizi çekelim. Sorumuz “En ucuz LED aydınlatma nereden alınır?” değil. Çünkü sorulması gereken doğru soru bu değil. Biz en ucuz değil, en uygun LED aydınlatmayı arıyoruz. Ucuz sandığımız LED aydınlatmalar, bize sandığımızdan daha pahalıya mal olabilir.

LED sokak armatürü, LED projektör, LED wallwasher, LED kanopi, LED panel, LED ampul, LED avize, şerit LED veya diğer LED aydınlatmalar enerji tasarrufu sağlıyor ve bunun yanında daha uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Ancak, kalitesiz bir ürün tercih ederseniz ömrü beklediğinizden kısa sürebilir. Üç ay, altı ay veya bir yıl içerisinde, biraz şanslıysanız 1 yıldan sonra arızayla karşılaşabilirsiniz.

Ürünler garantili olsa da, arıza anında satın aldığınız firmayı yerinde bulamayabilirsiniz. Ya da, kullanıcı hatası gibi bir cevap ile garanti kapsamının dışında olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Bazen bu durum net bir arıza şeklinde ortaya çıkmasa da, LED aydınlatmanızı kullandıkça verdiği ışık miktarının azaldığını görebilirsiniz. Bu azalma, ani bir şekilde gerçekleşmediğinden fark edilmesi oldukça zordur. Ancak bu da erken LED arızasının bir çeşididir.

LED aydınlatma sektöründe büyük bir fiyat rekabeti var. Bu rekabet fiyatları hızla aşağıya çekerken, kaliteyi de aynı hızda aşağı çekiyor. Bu da tüketici tarafında olumsuz etkilere yol açıyor.

Kalitesiz ürün üretmek veya satmak tabi ki doğru değil. Ancak tüketici talebinin bu yönde olması, üreticileri ve ithalatçıları da fiyatları aşağı çekmeye zorlamaktadır. Fiyatları aşağı çekmenin en kolay yolu da, kaliteyi düşürmektir.

Aydınlatma sektöründe 300 civarında doğrudan üretici diyebileceğimiz firma faaliyet gösteriyor. 1000’den fazla firma da ithalatçı olarak sektörde yer alıyor. Bu kadar firma arasından seçim yapmak, güvenilir firma bulmak zor olabilir.

Aydınlatma Portalı bünyesindeki teklif formu ile, Onaylı Üye firmalara talebinizi iletebilirsiniz. Hızlı Teklif Al formuna ulaşmak için buraya tıklayınız. Talebiniz aynı anda onlarca firmaya gönderilir. Ardından yapmanız gereken tek şey, arkanıza yaslanıp teklifleri beklemek olacaktır.

Eğer firmaların yalnızca biriyle ya da birkaçıyla iletişime geçmek isterseniz; aşağıdaki listede Aydınlatma Portalı’nın kurumsal onaylı üyeleri yer almaktadır. Firma sayfasındaki iletişim bilgileri aracılığıyla firma yetkilileriyle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Alışverişiniz sonrasında memnun kalırsanız firma sayfasından firmaya 5 yıldız verip, oylama yapabilirsiniz veya alışveriş deneyiminizi bir yorum aracılığıyla diğer ziyaretçilere aktarabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.