Philips’ten Enerji Verimliliği Haftası’na Özel 2,90 TL’ye LED Lamba

Philips Aydınlatma ve Enerjisa, Enerji Verimliliği Haftası’nda konuya dikkat çekmek üzere CarrefourSA marketlerde, 13-16 Ocak arasında tarihleri arasında, tanesi 2.90 TL’ye LED lamba satmayı hedefliyor.

Philips’ten Enerji Verimliliği Haftası’na Özel 2,90 TL’ye LED Lamba
12.01.2017
160
A+
A-

Aydınlatmada dünya lideri Philips Aydınlatma (Euronext Amsterdam: LIGHT), Enerjisa ve CarrefourSA Enerji Verimliliği Haftası’nda enerji verimliliğine dikkat çekiyor.

2,90 TL’ye LED Lamba

CarrefourSA’da 30 TL’lik alışveriş yapan tüketiciler, yapılan işbirliği kapsamında 13 – 16 Ocak tarihleri arasında 4 watt Philips Essential LED lambayı yalnızca 2.90 TL’ye alabilecek. İçerisinde 12 adet aydınlatma noktası olan bir evde, bu kampanya ile 35 TL yatırım maliyeti ile bir yılda 134 TL’ye kadar* elektrik tasarrufu yapmak mümkün olacak.

Türkiye genelindeki tüm CarrefourSA marketlerinden alışveriş yapan tüketiciler, indirimli olarak en uygun fiyata LED lamba almanın yanı sıra, enerji verimliliği konusunda eğitim alan mağaza görevlilerinden, evlerinde nasıl daha fazla enerji tasarrufu yapabileceklerine ilişkin bilgi de edinebilecekler. Tüketiciler, ayrıca 27 – 30 Ocak tarihleri arasında da indirimli LED kampanyasından tekrar yararlanabilecekler.

Philips Aydınlatma Türkiye CEO’su Göktuğ Gür, yapılan işbirliği kapsamında şunları söyledi: “Dünyamız daha önce görülmemiş bir hızla değişiyor. Artan nüfus, şu anda global olarak kullanılan elektriğin %15’ine denk gelen aydınlatma tüketimindeki artışı da beraberinde getiriyor. Bugün dünyada yaklaşık 50 milyar aydınlatma noktası bulunurken; bu oranın 2030 itibariyle 59 milyara çıkacağını öngörüyoruz.”

Philips-LED-Lamba-Ev-Aydinlatma

“Bu öngörü doğrultusunda, elektrik tüketimini azaltacak verimli ürünler kullanmaya olan ihtiyaç artık en yüksek seviyede. Philips Aydınlatma olarak önceliğimiz doğru ışığı; bir yandan enerji ve kaynak tasarrufu sağlarken diğer yandan da tüketicilerimizin rahatlığını, verimliliğini ve güvenliğini artırarak, sürdürülebilir bir şekilde sunabilmek. Bu anlayış çerçevesinde Enerjisa ve CarrefourSA ile beraber başlattığımız işbirliğiyle ülkemizde enerji verimliliği konusundaki farkındalığı artırmak bizler için çok önemli.”

Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler de sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. “Türkiye’nin enerjisi” olarak kaynak kullanımı ve enerji verimliliği konularına verdikleri öneme dikkat çeken Zaimler, şöyle devam etti: “Bağımsız şirketler tarafından yapılan araştırmalara göre halkın yüzde 50’sinin gündeminde elektrik tasarrufu bulunmuyor. ”

“Oysaki hane halkının yıllık enerji tüketiminden sağlanabilecek yüzde 1’lik yani 600 bin megavatlık tasarrufla 130 milyon liralık katma değer yaratmak mümkün. Bu farkındalıktan yola çıkarak geçtiğimiz ay ‘Enerjini Koru’ hareketi ile bir tasarruf kampanyası başlattık. Bu kapsamda hane halkına yönelik öneriler sunuyoruz. Philips Aydınlatma ve CarrefourSA ile başladığımız işbirliğiyle bu önerileri farklı bir alana taşımış oluyoruz. Enerji verimliliği konusunda sahip olduğumuz birikim ve sorumluluk bilinci ile yol gösterici olmaya devam edeceğiz.”

CarrefourSA Genel Müdürü Hakan Ergin, Enerji Verimliliği haftasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi: “Ülkemizde her yıl kutlanan ‘Enerji Verimliliği’ haftası çerçevesinde Philips Aydınlatma ve Enerjisa ile işbirliği içerisindeyiz. Bu kapsamda CarrefourSA’larda 30’TL’lik alışveriş yapan tüketiciler sadece 2,90 TL’ye LED lamba sahibi olabilecek ve uzun vadede ciddi tasarruf sağlanabilecek. Sadece Enerji Verimliliği Haftası’nda değil her daim tasarrufa önem veren bir markayız. Enerji başta olmak üzere her alanda tasarruf etmeliyiz. CarrefourSA’larda 2017 yılı her anlamda daha fazla tasarrufun sağlandığı bir yıl olacak. ”

“Marketlerimizde yapılacak her alışverişte hane gelirine katkımız oluyor ve bu anlamda müşterilerimizin tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Ülke olarak her bir vatandaşımızın yıllık tasarruf oranını artırmamız ve kaynaklarımızı bizleri geleceğe taşıyacak adımlar için yönlendiriyor olmamız gerekiyor. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada artan enerji ihtiyacına bağlı olarak bilinçli kullanım sağlanması gerekiyor. Enerji verimliliğini sağlamak için bireyden sivil toplum kuruluşlarına, toplumun her unsuruna büyük görev düşüyor. CarrefourSA olarak Enerjisa ve Philips Aydınlatma ile başladığımız işbirliğinden memnuniyet duyuyoruz. ”

%90’a Varan Enerji Tasarrufu, 10 Yıla Kadar Kullanım Ömrü

A+ enerji etiketiyle %90’a varan enerji tasarrufuna imkân veren Philips Essential LED Lamba, hem elektrik faturasının düşürülmesine olanak sağlıyor hem de kullanıcıları aydınlatmada devrim olarak nitelendirilen LED teknolojisiyle tanıştırıyor. Tüketicilerin tercihleri doğrultusunda şekillendirilen lambanın ortalama 10 yıla kadar kullanım ömrü bulunuyor. Philips Essential LED lambanın sarı ve beyaz seçenekleri mevcut.

*29W şeffaf ampul yerine 4W LED ampul kullanıldığı ve birim enerji KW/s 0,41 TL olduğu kabul edilmiştir. Ampulün Günde 3 saat kullanıldığı öngörülmektedir.

Voltimum Türkiye

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.