Emre Güneş

Aydınlatma Tasarımı Avukatı, Emre Güneş, Endüstri Mühendisi kökenine rağmen aydınlatma tasarımı ile yatıp kalkıyor. Bazı tesadüfler sonucu, 2005 yılında o zamanki ilk ve tek mimari aydınlatma tasarımı dergisinin yayınlanma sürecinde yer aldı.

Emre Güneş
01.08.2018
705
A+
A-

Aydınlatma Tasarımı Avukatı, Emre Güneş, Endüstri Mühendisi kökenine rağmen aydınlatma tasarımı ile yatıp kalkıyor. Bazı tesadüfler sonucu, 2005 yılında o zamanki ilk ve tek mimari aydınlatma tasarımı dergisinin yayınlanma sürecinde yer aldı. O zamandan beri sürekli olarak aydınlatma tasarımı ile ilgili okudu, yazdı, çizdi, gezdi, gördü, araştırdı ve etkinlikler düzenledi.

Emre Güneş, PLD (Professional Lighting Design) Türkiye dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevini 2006 yılından beri yürütüyor. 2007 yılından kapandığı 2014 yılına kadar PLDA (Professional Lighting Designers’ Association) derneği Türkiye temsilciliğini yürüttü. Bu süreçte içlerinde konferans, workshop, guerilla lighting, light walk vb. etkinlikleri barındıran 20’den fazla projeye imza attı. Türkiye’de aydınlatma tasarımı alanında gerçekleşen birçok ilkte inisiyatifi bulunuyor. 2005 yılındaki o bağımsız aydınlatma tasarımı ofisinden bugün 10-12 farklı ofise dönüşen aydınlatma tasarımı pazarındaki değişime ön ayak oldu.

Emre Güneş, 2011 yılından beri, ışık kirliliği ile ilgili kamuoyundaki bilinç seviyesini arttırmaya yönelik çalışıyor. “The City Dark” belgeselinin büyük şehirlerde (İstanbul, Ankara, İzmir) gösteriminden, farklı etkinlik ve üniversitelerde konuşmaya kadar değişen yelpazedeki bu çabalar, birçok farklı kurum ve kuruluşun konu ile ilgili ortak bir platformda buluşmasının yolunu açtı.

Emre Güneş, 2014 yılı başında ticarete atılarak Ağustos Teknoloji’yi kurdu. İnovatif aydınlatma teknolojilerini Türkiye pazarı ile tanıştırıyor. 2018 Mayıs ayından beri ise LIGMAN markasının dünya çapında İş Geliştirme Direktörü görevini üstlendi.

Hem ulusal hem de uluslararası birçok etkinlikte moderatör ve konuşmacı olarak yer aldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.