Yürüyen Merdiven Tutacakları İçin UV LED Sterilizatörü Tasarlandı

LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk “Küpeşte UV LED Sterilizatörü” ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.

Yürüyen Merdiven Tutacakları İçin UV LED Sterilizatörü Tasarlandı
04.08.2017
716
A+
A-

LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk “Küpeşte UV LED Sterilizatörü” ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.

Yürüyen merdivenlerin ve hareketli bantların el tutma yerleri, her birinin binlerce kişinin eliyle temas etmesi nedeniyle enfeksiyona karşı çok savunmasızdır.

Bu tür alanlarda dezenfeksiyon için havlu ile günde iki veya üç kez silmek dışında başka bir önlem alınmıyordu. Bu, bazı insanların korkuluklara dokunmakta tereddüt etmesinin nedenlerinden biriydi.

LG Innotek, bir yürüyen merdivenin çalışması sırasında rayları sürekli olarak dezenfekte edebilen, ayrıca montajı ve yönetimi kolaylaştıran; korkuluklar için bir sterilizatör geliştirmeyi başardı. Bu gelişimin özü, UV LED teknolojisi.

Küpeşte UV LED Sterilizatörü, bir yolcu elini kolun üzerinde tutmadan önce, bir yüzeydeki mikropların %99.99’unu temizliyor.

Ürün, 278 nanometre (nm) dalga boyuna sahip olan UV LED ışığı yoluyla mikropların DNA’sını tamamen yok ederek, enfeksiyon kaynaklarının yayılmasını engelliyor. Ayrıca herhangi bir kimyasal madde veya ağır metal kullanmadığı için insan vücuduna zararsızdır.

Sterilizatörün diğer bir özelliği de, güç kaynağına ihtiyaç duymadan kablosuz bir cihaz olmasıdır. Ürünün çalışması, tutacağın hareketinden kaynaklanan enerjiyi kullanarak kendi kendine elektrik üretimine dayandığı için, herhangi bir elektrik maliyeti ortaya çıkmıyor.

Şirket yetkilileri, “Bu ürün hijyen ve güvenliği aynı anda sunan yenilikçi bir üründür.” diyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Esin ALAK dedi ki:

    Birçok ülkede hastane, avm, metro vb. alanlarda kullanılan bu önemli cihaz, Türkiye Distiribütörü İde Dış Ticaret Ltd. Şti aracılığıyla birçok yerde hayata geçiyor. LG Innotek ve Yanma Gns Co. Ltd. tarafından geliştirilen bu temizleyici cihaz, yürüyen merdivenlerin hijyen sorununa çözüm getiriyor. Cihaz; yürüyen merdivenin giriş kısmındaki bantların üzerine montajı yapıp, bant hareket ettikçe cihazın içinden geçen kısmı tamamen temizleyerek, onu zararlı bakterilerden arındırıyor. Bunun gerçekleşebilmesi için bant kısmına UV ışığı uygulanarak onu mikroorganizmalardan arındırıyor. Bu bant sayesinde bulaşıcı hastalıkların diğer insanlara bulaşmasının önüne geçiliyor, bant her bir turu tamamladığında tamamen temizlenmiş oluyor.

    Artık yürüyen merdiven bantlarının hijyenikliği hayal olmaktan çıkacak, çekinmeden temiz bantlara güvenle tutunabileceğiz.