Utah Üniversitesi Profesörü LED Çalışmalarıyla En İyi Araştırma Ödülünü Aldı

Utah Üniversitesi’nin ünlü profesörü, mühendislik fakültesinin eski dekanı ve LED teknolojisinde öncü Gerald Stringfellow, ışık yayan diyotlar üzerine kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar ile en iyi araştırma ödülüne layık görüldü.

Utah Üniversitesi Profesörü LED Çalışmalarıyla En İyi Araştırma Ödülünü Aldı
28.07.2016
79
A+
A-

Utah Üniversitesi’nin ünlü profesörü, mühendislik fakültesinin eski dekanı ve LED teknolojisinde öncü Gerald Stringfellow, ışık yayan diyotlar üzerine kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar ile en iyi araştırma ödülüne layık görüldü. Profesörün çalışmalarının LED TV’ler, cep telefonu ekranları, yüksek verimli güneş hücreleri, bilgisayar ekranları ve LED lambalar için önemli bir dönüm noktası oluşturduğu biliniyor.

Üniversitenin Malzeme Bilimi ve Mühendisliği ve Elektrik-Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde görev yapan profesör Stringfellow, Crystal Growth’s Frank Prize Uluslararası Organizasyonu’nda yarı iletkenlerde büyüme alanında birincilik ödülünü alacak. Profesörün ödülünü 8 Ağustos tarihinde Nagoya, Japonya’da düzenlenecek bir törenle alacağı duyuruldu.

Profesör Gerald Stringfellow yaptığı açıklamada “Ben, sahip olduğum yetenekleri dünya üzerinde böyle bir etki yapacak şekilde uygulayabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Son derece şanslı ve gururlu hissediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.