New York ve Londra Köprü Aydınlatmalarını LED’e Dönüştürdü

LED aydınlatmaların popülerliğinin ve çeşitliliğinin artmasıyla giderek daha fazla ülke LED teknolojisini tercih ediyor. New York ve Londra şehirleri de enerji verimliliğini arttırmak, maliyetleri düşürmek amacıyla bu akıma dahil oldu.

New York ve Londra Köprü Aydınlatmalarını LED’e Dönüştürdü
25.11.2016
431
A+
A-

LED aydınlatmaların popülerliğinin ve çeşitliliğinin artmasıyla giderek daha fazla ülke LED teknolojisini tercih ediyor. New York ve Londra şehirleri de enerji verimliliğini arttırmak, maliyetleri düşürmek amacıyla bu akıma dahil oldu.

Dünya çapında 100 köprünün aydınlatma sisteminden sorumlu olan Philips Aydınlatma, 2007’de Boston’da başlattığı Color Kinetics ile birlikte LED’lerin karıştırılması ve kısılmasıyla ışık yaratmak için sayısız patenti elinde bulunduruyor.

Fiber optik ve bulut tabanlı izleme alanlarındaki yeni başarılar, çok sayıda LED arasında karmaşık desenler elde etmeyi mümkün kılıyor. Bu sadece bir köprü için sınırlı değil tüm şehir için geçerli.

New York

New York, 2018 yılına kadar dokuz köprüyü LED teknolojisiyle aydınlatmayı planlıyor. New York’un köprüleri çevre sakinlerini etkilemek ve daha fazla turist çekmek için yenileniyor. ABD’de son dört yılda; Memphis’teki Big River Crossing, Boston’daki Leonard P. Zakim-Bunker Hill Köprüsü, Louisville’deki Big Four Köprüsü ve Little Rock’daki Little Rock Köprüsü LED teknolojisiyle tanıştı.

Londra

Yakında, Londra’nın merkezindeki Thames’de bulunan 17 köprü LED aydınlatmayla ışıldayacak. Ülkedeki köprüler yenilendikçe, aydınlatma sistmelerinin de LED’lere dönüştürülmesi bekleniyor. Bu dönüşümün dünyadaki diğer şehirlerin de LED aydınlatmayla tanışmasına imkan sağlayacağı düşünülüyor.

BizLED Bureau

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.