TTAF Su Geçirmez Saha Montaj Konnektörleri İncelemesi

Aydınlatma projelerinde kablolama ve bağlantılar büyük önem taşımaktadır. LED aydınlatma uygulamalarında aydınlatma armatürü ne kadar iyi ve uzun ömürlü olsa da bu armatürü besleyecek enerji hattının da uzun bir kullanım ömrü sunması gereklidir.

TTAF Su Geçirmez Saha Montaj Konnektörleri İncelemesi
22.06.2017
906
A+
A-

Aydınlatma projelerinde kablolama ve bağlantılar büyük önem taşımaktadır.

Özensiz yapılan bağlantılar olumsuz hava ve doğa koşullarından, darbelerden kolayca etkilenir. Bunun sonucunda oluşacak elektriksel arızalar ile sistem kullanılmaz hale gelebilir.

LED teknolojisi uzun kullanım ömrü sunmakta bu sayede hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır.

LED aydınlatma uygulamalarında aydınlatma armatürü ne kadar iyi ve uzun ömürlü olsa da bu armatürü besleyecek enerji hattının da uzun bir kullanım ömrü sunması gereklidir.

Su geçirmez, olumsuz hava ve doğa koşullarına karşı dayanıklı, darbelere karşı mukavemetli IP68 koruma standardına sahip TTAF Saha Montaj Konnektörleri‘ni kullanarak sisteminizi koruma altına alabilirsiniz.

TTAF markasının saha montaj konnektörlerini projelerde sıkça görüyoruz. Bu sebeple TTAF Elektronik firma yetkilileriyle iletişime geçtim ve ürünlerini incelemek istediğimizi belirttim.

Kısa bir süre sonra konnektörler adresimize postalanmıştı.

Birinci ürünümüz Vida Bağlantılı Saha Montaj Düz Konnektör, bu ürün güç bağlantısı için 3 kontak barındırıyor. Konnektör kapatıldığında bağlantınıza IP68 derecesinde koruma sağlıyor. Ürünün farklı renk ve tasarım seçenekleri bulunuyor. Detayları incelemek için buraya tıklayınız.

İkinci ürünümüz ise Vida Bağlantılı Saha Montaj ‘T’ Konnektör, bu da birbirine atlamalı devam eden sistemlerde kullanılıyor. Yani konnetör armatürün arkasında yerleştiriliyor, güç bağlantısı yapılıyor ve enerji hattının devamı sağlanıyor. Bu da sık kullanılan konnektörlerden bir tanesi. Detayları incelemek için buraya tıklayınız.

TTAF markası altında her türlü ihtiyaca cevap verecek konnektör bulunuyor. 6 Pin ‘I’ Saha Montaj Konnektör de 6 kontak bağlantısıyla projelerinizde size büyük kolaylıklar sağlıyor. Detayları ve teknik özelliklerini incelemek için buraya tıklayınız.

Bir diğer ilgi çekici ürün de 4 Pin Vida Bağlantılı Sökülür-Takılır Saha Montaj Su Geçirmez Konnektör, bu ürün 4 kontak ile bağlantınızı sağlarken, soketli yapısı sayesinde istediğiniz zaman söküp takabilmenizi sağlıyor. Soketli olmasına rağmen IP68 korumasından ödün vermiyor. Detayları incelemek için buraya tıklayınız.

Son olarak, varlığından haberdar olmadığım incelemek üzere ürün seçerken fark ettiğim Vidasız ‘I’ Tipi Saha Montaj Konnektörü var. Bu ürün gerçekten çok ilgimi çekti. Aydınlatma projelerinde mutlaka değerlendirilmeli. Montaj yapan saha ekiplerine büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Ürün hakkında detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilir veya TTAF Elektronik firma sayfasını ziyaret ederek, doğrudan firma yetkililerinden destek alabilirsiniz.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.