Tepebaşı Belediyesi ve Philips Aydınlatma Teknolojik İşbirliğine İmza Attı

Aydınlatma devi Philips ile Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, bir teknolojik iş birliği anlaşmasına imza attı. Tepebaşı Belediyesi’nde düzenlenen törene Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Philips Aydınlatma Türkiye CEO’su Göktuğ Gür katıldı.

Tepebaşı Belediyesi ve Philips Aydınlatma Teknolojik İşbirliğine İmza Attı
10.08.2016
110
A+
A-

Aydınlatma devi Philips ile Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, bir teknolojik iş birliği anlaşmasına imza attı. Tepebaşı Belediyesi’nde düzenlenen törene Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Philips Aydınlatma Türkiye CEO’su Göktuğ Gür katıldı.

Türkiye’de bir ilk olarak anılan bu anlaşma ile Tepebaşı Belediyesi ve Philips Aydınlatma, önümüzdeki üç yıl boyunca belediyenin aydınlatmadan kaynaklı elektrik tüketiminin düşürülmesi konusunda stratejik ortaklık gerçekleştirecek.

İmza töreni sırasında konuşan Ahmet Ataç, çalışmanın odak noktasının enerjinin etkin kullanılması ve sürdürülebilir aydınlatma olduğuna dikkat çekti. Tepebaşı Belediyesi’nin yenilenebilir enerji konusunda Türkiye’de önde gelen belediyeler arasında yer aldığını söyleyen Ataç, bu çalışmaların ilçenin bir marka haline gelmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Sokak ve cadde aydınlatmalarının belediyelerin sorumluluk alanına girmesi, belediyelerin bu alanda sağlanacak enerji tasarrufuna önem göstermesini sağladı. Philips ile belediye arasında yapılan anlaşmayla iyi niyet, sürdürülebilirlik ve verimli sonuçlar alınması hedefleniyor. Yapılan anlaşma her iki taraf için de hiçbir maddi veya hukuki yükümlülük getirmiyor.

Bu anlaşma kapsamında, Philips belediyenin sınırları içerisindeki mevcut aydınlatmalarının denetimi ve iyileştirilmesi için çalışmalar yaparak bunları belediyeye iletecek. Bu çalışmalar öncesinde Philips ve Tepebaşı Belediyesi’nin mutabakatı aranacak. Philips Aydınlatma Akademisi aracılığıyla da Belediye personeline aydınlatma ve enerji verimliliği konularında sertifikalı eğitimler verilecek. Dünyada pek çok örneğine rastlanan bu çalışmanın ülkemizde de yapılması umut verici bir gelişme olarak dikkatleri çekiyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.