Aydınlatma Arızasını Şikayet Etti Tazminat Aldı

Aydınlatma Portalı yönetimi adına BİMER’e gönderilen şikayet başvurusunda, Trabzon’da bir araçlı alt geçitteki aydınlatmaların çalışmadığı belirtildi. Şikayet başvurusu önce Trabzon Valiliği’ne oradan da Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi’ne gönderildi. Ancak dağıtım şirketi bu şikayeti cevaplandırmadı. Böyle olunca, dağıtım şirketi şikayeti yazan kişiye tazminat ödemek zorunda kaldı.

Aydınlatma Arızasını Şikayet Etti Tazminat Aldı
08.01.2018
172
A+
A-

Aydınlatma Portalı yönetimi adına BİMER‘e gönderilen şikayet başvurusunda, Trabzon‘da bir araçlı alt geçitteki aydınlatmaların çalışmadığı belirtildi. Şikayet başvurusu önce Trabzon Valiliği‘ne oradan da Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi‘ne gönderildi. Ancak dağıtım şirketi bu şikayeti cevaplandırmadı. Böyle olunca, dağıtım şirketi şikayeti yazan kişiye tazminat ödemek zorunda kaldı.

Aydınlatma Portalı, yüzlerce kurumsal üye, binlerce bireysel üyenin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş, şehirlerdeki aydınlatma eksiklerine ve hatalarına dikkat çekmeye çalışan, sektörel bilincin artırılması için yayın yapan bir medya organizasyonu.

Trabzon Fatih Mahallesi, Hacı Ziya Esen Habiboğlu Araçlı Alt Geçidi‘ndeki aydınlatma arızası Aydınlatma Portalı yetkililerinin dikkatini çekti ve bu durumun tehlike yaratacağı konusunda bilgi edinme başvurusu yapıldı. Başvuru Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi‘ne sevk edilse de, herhangi bir dönüş yapılmadı. Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği‘nin ticari kalite göstergeleri ve yapılacak işlemler konulu 19. maddesi gereğince ilgili başvurunun cevaplama tarihinin standart süre aşımına uğraması nedeniyle dağıtım şirketi 25 TL tazminat ödemek zorunda kaldı.

Konu hakkında açıklama yapan Aydınlatma Portalı kurucusu Emre Yılmaz; “Yollardaki aydınlatma eksikleri ve arızaları, trafik güvenliğini tehlikeye atmakta, kazalara davetiye çıkarmaktadır. Bu yüzden gördüğünüz eksikleri dağıtım şirketleri ve belediyelere bildirmelisiniz. Bu bildirimin takibi yasal bir zorunluluk dolayısıyla şikayetin ardından gerekli onarımlar yapılacaktır. Araç ve yaya trafiğinin olduğu yerlerde yaşanan aydınlatma arızaları çok önemli. Titizlikle değerlendirilmeli, arızalar kısa sürede giderilmelidir. Karanlık yollarda trafik kazaları olabilir, sonuçları can kaybına kadar gidebilir. Vatandaş olarak haklarımızı bilmiyoruz. Kanunlar bizden yana ve biz bunun bilincinde olmalıyız. Bilinçli vatandaşlar olarak gördüğümüz arıza ve eksiklileri yetkili makamlara iletmeliyiz.” dedi.

Aydınlatma Portalı yönetimi aldığı tazminatı Lösemili Çocuklar Vakfı‘na bağışlayacağını açıkladı.

Araçlı alt geçitteki şikayete konu aydınlatma arızasının giderildiği öğrenildi.

Milliyet

Güncelleme: 8 Ocak 2018, 14:05 itibariyle LÖSEV‘e bağış gerçekleştirildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.