Atatürk ve Fevzi Paşa Caddeleri Işıl Işıl Oldu

Manavgat Belediyesi’nin Atatürk ve Fevzi Paşa Caddelerinde sürdürdüğü düzenleme projesinde son rötuşlar yapılırken, aydınlatma direklerinin yerleştirilmesiyle oluşan görsel güzellik herkesi memnun etti.

Atatürk ve Fevzi Paşa Caddeleri Işıl Işıl Oldu
18.07.2016
260
A+
A-

Manavgat Belediyesi’nin Atatürk ve Fevzi Paşa Caddelerinde sürdürdüğü düzenleme projesinde son rötuşlar yapılırken, aydınlatma direklerinin yerleştirilmesiyle oluşan görsel güzellik herkesi memnun etti.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in kentin en eski ve işlek caddelerinden olan Atatürk ve Fevzi Paşa Caddelerinde başlattığı düzenleme çalışmalarında sona adım adım gelinirken projede yer alan elektrik direkleri, banklar ve peyzaj çalışmaları yavaş yavaş tamamlandı. Çalışmalar kapsamında kaldırımlar üzerinde engelli geçişlerinin yer aldığı şekilde yenilenirken, içi doğal taşlardan oluşan modern görünümlü banklar yerleştirildi. Refüj ve kaldırım kenarları çiçeklendirilirken, yerleştirilen modern saksılar da görsel güzellik kattı. Projede yer alan sembolik sarı ağaç ve üzerindeki kelebek figürleri ise herkes tarafından çok beğenildi. Aydınlatma direklerinin de yerleştirilmesi tamamlanınca cadde aydınlık ve güzel görünümüne kavuştu. Bina cepheleri ve gölgelik çalışmalarının devam ettiği caddede sadece süs havuzlarının faaliyete geçirilmesi işinin kaldığı belirtildi. Çalışmaların Fevzi Paşa Caddesi kısmında eski belediye dükkanlarının bulunduğu bölgede de meydan düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

3083 metrekarelik meydan alanında 1080 m2 lik yürüyüş sert zemin uygulaması yapılırken alanda yeşil alan ve oturma grupları yapılacak. Bölgedeki ticari canlılığı artırıp kente daha şık ve modern bir estetik kazandırmak amacıyla başlatılan projenin tamamlanan kısımlarında esnafın da yüzü gülmeye başladı. Esnafın fazla sıkıntı çekmemesi için süratle bitirilen düzenleme çalışmalarında araç trafiğinden ziyade yayaları ve turistleri bölgeye çekerek ticari canlılığı artırmak hedeflenmişti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat’a artı değer katacağına inandığımız projelerden birini daha tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgedeki esnaflarımızı da ziyaret ederek görüşlerini aldık. Onlar da birkaç sıkıntı haricinde memnun olduğunu öğrendik. Zaten ekiplerimiz esnafımızın her zaman yanında, en ufak soruna anında müdahale ediyorlar. Teknik çalışmalar neticesinde son düzeltmeleri de yapmaya başladık. Caddelerimizde yapılan revizyon çalışmaları ile oturma bankları, yeşil alanlar, havuzlar, aydınlatmalar kaldırımlar ve yeni gölgelikler hayata geçti. Manavgat’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.Aynı zamanda caddeler üzerinde bulunan esnafı canlandırmak amacı ile Atatürk ve Fevzi Paşa Cad çalışmalar son görünümünü kazanmaya başladı.

Manavgat Belediyesi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.