Aydınlatma Direğindeki Elektrik Kaçağı Can Aldı

İstanbul Eyüpsultan’da evlerinin önündeki parkta oyun oynayan 12 yaşındaki çocuk, parkın içindeki aydınlatma direğinden elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Aydınlatma Direğindeki Elektrik Kaçağı Can Aldı
21.06.2019
450
A+
A-

İstanbul Eyüpsultan‘da evlerinin önündeki parkta oyun oynayan 12 yaşındaki çocuk, parkın içindeki aydınlatma direğinden elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Arkadaşlarıyla birlikte parkta oyun oynayan 12 yaşındaki Onur Bağlan, parkın içerisindeki aydınlatma direğinin yanındayken birden elektrik akımına kapıldı. Parkta spor yapanlar çocuğu kurtarmak istese de onları da elektrik çarptı.

İhbar üzerine sağlık ekipleri olay yerine ulaştı ve Onur’un ilk müdahalesini yaparak hastaneye kaldırdı. Ancak küçük çocuk kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olaya tanık olanlar ise tüm yaşananların ihmaller zincirinden kaynaklandığını söylüyor. İddialara aynı yerde önceki gün bir köpek elektrik akımına kapılmıştı. Ambulans da olay yerine geç gelmişti.

Onur’un yakınları, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istiyor.

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, parkta incelemeler yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Daha 6 ay önce İzmir’de bir parkta elektrik kaçağı yüzünden bir köpek ölmüş sahibi de yaralanmıştı. Çocukların oynadığı, insanların spor yaptığı, hayvanlarını gezdirdiği parklarda üzücü olaylar yaşanmadan gerekli kontrollerin yapılması ve önlem alınması gerekiyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.