Kuğulu Park Işıl Işıl Oldu

Kuğulu Park’ın aydınlatma sistemleri yenilendi. Yeni sistem sayesinde, saat 20.00-22.00 arasında %10, 22.00-00.00 arasında ise %30 oranında elektrik tasarrufu sağlandı.

Kuğulu Park Işıl Işıl Oldu
18.03.2016
584
A+
A-

Ankara ve park kelimesi bir araya gelince akıllara ilk gelen parklardan biri olan Kuğulu Park’ın aydınlatma sistemleri yenilendi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Merasim Sokak patlamasının ardından kentin aydınlatılmasının özellikle güvenlik açısından çok önemli olduğuna ilişkin açıklamalarda bulunmuştu ayrıca Yerel Eşitlik Eylem Planının da bir parçası olan aydınlatma sorunlarını hızlı adımlar ile çözeceğini belirtmişti.

cankaya-belediye-kugulu-park-LED-alper-tasdelen

Çankaya Belediyesi ekipleri, 6446 sayılı “Elektrik Piyasası Kanunu ve Genel Aydınlatma Yönetmeliği’ne uygun özelliklerde yenilenen aydınlatma direkleri sayesinde, geceleri parkın eskisinden daha aydınlık olmasını sağladı böylece yapılan değişimle birlikte büyük ölçüde elektrik tasarrufu da sağlandı.

cankaya-belediye-kugulu-park-LED-alper-tasdelen-havuz

Yeni sistem sayesinde, saat 20.00-22.00 arasında %10, 22.00-00.00 arasında ise %30 oranında elektrik tasarrufu sağlandı. Böylece kısa bir süre içerisinde aydınlatma armatürleri için yapılan maliyet amorti edilecek aynı zamanda geceleri ışıl ışıl olan Kuğulu Park tüm güzelliğiyle ortaya çıkacak.

Kaynak:
Çankaya Belediyesi

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.