Philips Aydınlatma ve iGuzzini LED Patent Anlaşmasına İmza Attı

Acuity Brands, Cooper Lighting, Dialight, Trilux, Osram, Cree, Zumtobel, Paulmann, Disano and Performance in Lighting gibi 600’den fazla aydınlatma şirketinin de içinde bulunduğu topluluğa iGuzzini’yi de ekleyen Philips, LED teknolojisinin marketteki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Philips Aydınlatma ve iGuzzini LED Patent Anlaşmasına İmza Attı
29.04.2016
167
A+
A-

Küresel aydınlatma devi Philips Aydınlatma ile bir İtalyan firması olan iGuzzini patent anlaşmasına imza attılar. EnabLED Licensing Program lisansını temel alan sözleşme ile yapılan anlaşma sonucunda iGuzzini, temel LED kontrol ve sistem seviyesi teknolojilere tam erişim hakkına sahip oldu. Bunun yanı sıra her iki firma da LED aydınlatma armatürleri ve retrofit lambalar ile ilgili patent davalarını da azletme kararı aldılar.

Philips Aydınlatma Fikri Mülkiyet Hakları Lisanslama departmanı kıdemli müdürü Frank Bistervels’a göre bu anlaşma LED endüstrisinin büyümesine ve hızlanmasına önemli katkılar sağlayacak. iGuzzini şirketinin yanı sıra Acuity Brands, Cooper Lighting, Dialight, Trilux, Osram, Cree, Zumtobel, Paulmann, Disano and Performance in Lighting gibi 600’den fazla aydınlatma şirketinin de içinde bulunduğu bu oluşum ile Philips LED temelli ürünlerin markette yayılması ve marketin LED’lere olan adaptasyonunu sağlamayı hedefliyor.

LEDinside

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.