Hemşireler İçin LED Kulaklık Prototipi

Hayatı kolaylaştıran çözümler sunan Do Light firması sağlık sektöründe de işleri kolaylaştırmaya devam ediyor. Eller serbest muayene imkanı tanıyan LED kulaklık sayesinde hem hastalar hem de sağlık çalışanları rahat edecek.

Hemşireler İçin LED Kulaklık Prototipi
19.10.2016
88
A+
A-

İyi aydınlatılmamış hastanelerde veya karanlık odalarda çalışmak zorunda olan hemşireler genellikle eski model fenerler ile işini yapmakta ve bu da hastaların rahatsız olmasına yol açmaktadır. Shimane Üniversitesi ve Do Light firmasının birlikte geliştirdiği LED aydınlatmalı kulaklık aparatı ile eller serbest bir şekilde muayene çok kolay hale gelecek.

Bu basit ve bir o kadar da işlevsel ürünün özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Ölçüleri, 57 mm uzunluk, 25 mm genişlik ve 15.5 mm kalınlık, kulağa yada başa asma aparatı, hareket sensörleri ile açma kapama imkanı.
  • Geniş açı aydınlatma ve spot aydınlatma tipi ile 20 cm çapından 40-50 cm çağına, 100 lux seviyesinde parlaklık sunabilme.
  • Kademeli parlaklık sunabilme ve tekrar şarj olabilmektedir.
  • Sadece 37 gram ağırlığındadır.

Hastalar ani ışığı maruz kaldığında rahatsız olmakta ve hemşire için de bir elle ışık tutup diğeri ile muayene yapılması zor bir işlem olduğundan, hem hafif hemde eller serbest bu çözüm sektöre büyük kolaylık sağlayacaktır.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.