Niagara Şelalesi LED Aydınlatmayla Işıldıyor

Görkemli görüntüsüyle bilinen Niagara Şelalesi artık gece vakti de eşsiz bir görüntü sergiliyor. Şelale, üzerindeki aydınlatma ekipmanlarının LED’e dönüşümüyle hem eskisine göre 14 kat daha ayınlık hem de daha tasarruflu.

Niagara Şelalesi LED Aydınlatmayla Işıldıyor
21.12.2016
2.664
A+
A-

Niagara Şelalesi’nin ihtişamını siz de duymuşsunuzdur. Şimdilerde ise, yapılan yeni LED aydınlatma sistemi sayesinde meşhur şelale, gökkuşağı renkleriyle göz kamaştırıyor. Geleneksel aydınlatmaların LED teknolojisi ile 4 milyon dolarlık yenileme çalışmasıyla değişimi sonucu şelale, Kanada tarafından daha parlak bir hale geldi. Aydınlatmayla birlikte geceleri 200 feet mesafeden düşen şelale Amerika ve Kanada arasında mükemmel bir manzara sunuyor.

Niagara Şelaleleri Aydınlatma Kurulu Başkanı Mark Thomas, Niagara Şelalesi tarihinde yeni bir dönemin başladığını, bu teknoloji sayesinde eskiden olmayan renklerin de elde edilebildiğini ve şelalenin tüm karanlık noktalarını ortadan kaldırıldığını ifade etti. İlk aydınlatma çalışmasının, 1860 yılında Galler Prensinin, Kanada’yı ziyaretinde yapıldığını ve yeni LED sistem sayesinde şelalenin 14 kat daha parlak hale gelerek %85 oranında enerji tasarrufunun yapıldığını belirten başkan, şelaleyi gece vakti seyretmenin artık tam zamanı olduğunu belirtti.

Eğer bir gün Kanada’ya giderseniz akşam vaktine sıkıştırabileceğiniz mükemmel bir manzara Niagara’da sizi bekliyor.

niagara-selalesi-led-aydinlatma-2

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.