Milletvekili Zeki Aygün: Aydınlatmada İsraf Yapmayacağız

Enerji tasarrufunun ulusal bir görev olduğuna dikkat çeken Aygün, özellikle aydınlatma konusunda israf yapılmaması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Zeki Aygün: Aydınlatmada İsraf Yapmayacağız
23.04.2016
112
A+
A-

Kocaeli Yeniköy Kültür Merkezi’nde aydınlatma sorunlarının tespiti ve ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması için gerçekleştirilen mahalle muhtarlarının da katıldığı toplantıda konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin özelleşmesinden sonra büyük proje ve yatırımlar yaptığına dikkat çekerek, eski aydınlatma yönetmeliğinde çeşitli düzenlemeler yapıldığını ifade etti. Enerji tasarrufunun ulusal bir görev olduğuna dikkat çeken Aygün, özellikle aydınlatma konusunda israf yapılmaması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Zeki Aygün konuşmasının devamında; belediyelerin LED dönüşümü yapmalarına imkan sağlayacak bir düzenlemenin yolda olduğunu, bu konuyu özellikle takip edeceğini belitti. İllerde TEDAŞ, SEDAŞ, Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdare yetkililerinin bulunduğu valilik koordinasyonun aydınlatma komisyonlarının kurulduğuna ve bu komisyonların aydınlatma konusunda yetkiyle donatıldığını dikkat çeken Aygün, aydınlatma yatırımlarını bu komisyonların takip edeceğini belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.