iPhone 7’de OSRAM Yerine Philips LED Kullanılacak

Apple’ın yeni gözdesi iPhone 7’nin üretimi öncesi şirketin tedarik zincirinde dikkat çekici bir değişim söz konusu. Listede 1.4 trilyon dolarlık bir yatırım yapan OSRAM yerine Philips’in olması dikkat çekici. Apple’ın bu rekabetten iyi şekilde yararlanabileceği düşünülüyor.

iPhone 7’de OSRAM Yerine Philips LED Kullanılacak
08.04.2016
117
A+
A-

Apple’ın yeni gözdesi iPhone 7’nin üretimi öncesi şirketin tedarik zincirinde dikkat çekici bir değişim söz konusu. Apple’ın tedarik zincirindeki ilk 200 tedarikçisi arasından OSRAM Licht AG şirketi çıkartılarak yerine Royal Philips NV eklendi. Şüphesiz bu durum Philips’e büyük bir kazanç sağlarken, LED üretiminde kullanılan yarı iletken tesisi için 1.4 trilyon dolarlık bir yatırım yapan OSRAM’a ise büyük bir darbe vurdu. Durum ile ilgili OSRAM ve Philips tarafından hiçbir açıklama gelmedi. Olayı değerlendiren Bloomberg ise, ilk 200 tedarikçi listesinde olmayan firmalardan da bir takım ürünler tedarik edilebileceğini belirtti.

LED’ler iPhone da birçok noktada kullanılıyor. Bunların başında kameralardaki flaş geliyor. Ayrıca yakınlık ölçmek için ekran üzerinde kullanılan kızılötesi sensörlerde de LED kullanılıyor. Bunların yanı sıra giyilebilir teknolojiler arasında bulunan Apple Watch ile nabız ölçmek için de Apple’ın LED’e ihtiyacı var.

Pazarın öncülerini yeni iPhone için rekabete düşüren Apple’ın bu rekabetten iyi şekilde yararlanabileceği ise su götürmez bir gerçek.

iCulture

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.