LED Gelirlerine Göre 2015 Yılı Şirket Sıralaması

2015 yılı LED komponent satıcıları için piyasa beklentileri ve fiyatlandırma yönünden son derece zor bir yıl oldu. Analiz ve gözlemler ile LED şirket sıralamasını oluşturan IHS Teknoloji baş analisti Jamie Fox, 2015 yılında LED tedarikçilerinin sayısız engellerle karşılaştıklarını belirtti.

LED Gelirlerine Göre 2015 Yılı Şirket Sıralaması
15.04.2016
248
A+
A-

2015 yılı LED komponent satıcıları için piyasa beklentileri ve fiyatlandırma yönünden son derece zor bir yıl oldu. Analiz ve gözlemler ile LED şirket sıralamasını oluşturan IHS Teknoloji baş analisti Jamie Fox, 2015 yılında LED tedarikçilerinin sayısız engellerle karşılaştıklarını belirtti. 2014 ile karşılaştırıldığında ABD doları çoğu para birimine karşı değer kazandı. LED’ler üzerinden elde edilen gelirin 2015 yılında bu kadar düşmesi çoğunlukla doların güçlenmesiyle açıklanıyor. Euro ve Japon Yeni tarafından bakıldığında LED pazarı sırasıyla %10 ve %5 oranında yükseliş gösterdi. Eğer döviz kurları 2014 ile aynı kalsaydı, dolar bazında pazar durumu çok daha stabil seyretmiş denilebilirdi.

LED-Sirketleri-Siralamasi
LED Gelirlerine Göre 2015 Yılı Şirket Sıralaması

LED tedarikçileri arasında ilk 10 içinde konumlanmış, 2015 yılında olumlu gelişme yapabilen tek üretici Lumileds bile LED gelirinde %8 düşüş yaşadı. Philips’in markasını satacağı söylentileri ile Lumileds zor bir yıl geçirse de, listede Samsung’un üzerinde yerini aldı.

Lumileds, cep telefonu flaşları, genel aydınlatma, ve otomobil LED çözümlerinde rekabetçi bir noktaya ilerledi. Şirket tablet, dizüstü bilgisayar, monitör, cep telefonlarının arka aydınlatmaları için de çözüm üretiyor.

2015 yılında Everlight, Cree ve LG Innotek’in gelir payları düştü yinede Everlight pozisyonunu yükseltti. Everlight’ın yükselişi Cree ve LG Innotek’in gelirlerinin daha da azalmasına sebep oldu.

Koreli şirketler 2012 ve 2013 yılında düşük maliyetli alternatif çözümler sunarak kendilerini geliştirdi. Ancak bu yaklaşım 2014 ve 2015 yıllarında sıkıntılarla yüzleşmelerine sebep oldu. Çünkü Çinli firmalar düşük fiyat ile kaliteli ürünler sunmaya başladı. Lumens, Samsung ve LG Innotek ne yüksek kalite ne de düşük fiyat sunamayınca listede ortalarda yer bulabildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.