Ampul Bardak Modası Başladı

Gün geçmiyor ki yepyeni bir akım başlamasın; sofralar, kafeler ilginç şeylerle dolmasın. DVD kaplarından adisyon kutuları, gazete şeklinde mönülere alışmıştık artık ki; Güney Kore’de yepyeni bir kafe modası ortaya çıktı: Bardak! Ama ampul şeklinde, daha doğrusu gerçekten ampul.

Ampul Bardak Modası Başladı
13.12.2016
417
A+
A-

Gün geçmiyor ki yepyeni bir akım başlamasın; sofralar, kafeler ilginç şeylerle dolmasın. DVD kaplarından adisyon kutuları, gazete şeklinde mönülere alışmıştık artık ki; Güney Kore’de yepyeni bir kafe modası ortaya çıktı: Bardak! Ama ampul şeklinde, daha doğrusu gerçekten ampul. Fikir, Seul’deki Hyundai Alışveriş Merkezi’ne ait. Eski ampullerin içindeki telleri çıkartıyorlar, bir güzel temizliyorlar, ucuna bir pipet iliştirip kokteylleri bu yılın Mart ayından beri böyle servis ediyorlar.

”Işık olmazsa ampulün tadı mı çıkar!?” mı dediniz?

Demediniz tabii, ama en yaratıcı fikirler insanların aklına bile gelmeyen, hayata geçirildiğindeyse bayıldıkları fikirler değil midir? Hyundai Alışveriş Merkezi tam da bunu yapmış, ampulün üzerine ışık veren bir de küçük aparat yerleştirmiş!

Bu havalı şeyler dünyaya yayılmaya başladı bile!

Güney Kore’de başlayan trend, oradan Tayvan’a atladı… Instagram’da #Lightbulbtea hashtag’i başladığı anda da tabii ki Amerika’ya transfer oldu. Los Angeles, Brooklyn, Anaheim… Artık tüm Amerika bu kokteyl bardaklarıyla dolu!

Hattâ dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden Aliexpress’te ampul şeklindeki bardaklardan satılmaya başlandı bile!

Bir sonraki havalı objeniz hazır!

Deney tüplerinde içecek dağıtmak eskimedi mi sizce de? Fikir gayet basit, gayet keyifli! Instagram’da #LightbulbTea hashtag’i ile atılan resimlerin sayısı giderek artıyor; en renklileri sizin olsun.

ampul-bardak-kokteyl-1

ampul-bardak-kokteyl-2

ampul-bardak-kokteyl-3

ampul-bardak-kokteyl-4

LED Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.