Juventus Stadyumu’nda LED Aydınlatma Dönüşümü

Juventus futbol takımı saha aydınlatmasını Philips ArenaVision LED aydınlatma sistemleriyle yenileyerek, yeni sezonda hem tribünde hem de televizyon başında maçlarını takip eden seyircilere daha canlı bir futbol deneyimi sunacak.

Juventus Stadyumu’nda LED Aydınlatma Dönüşümü
06.10.2016
531
A+
A-

Italya’nın futbol devlerinden Juventus, yeni sezonunu LED aydınlatmalı stadı ile açtı. Bu yeni stadyum aydınlatma teknolojisiyle ultra-yüksek çözünürlüklü (UHD) yayın mümkün hale geldi. Süper ağır çekimli pozisyon tekrarları ve yüksek kaliteli görüntüyü sağlayabilmek için ArenaVision’ı geliştiren Philips bu ürünüyle yayın sektörü ile aydınlatmayı bir araya getiriyor.

UHD televizyon formatı International Telecommunications Union tarafından 4096×2160 pixels (4K) ve 8192×4230 pixels (8K) olarak belirlenmiştir ve her ikisini de çekebilmek için de yüksek kaliteli aydınlatma gerekmektedir. Philips günümüzde yaygın olarak kullanılan HID lambalar ile bunun sağlanamayacağını açıklamıştı.

Süper ağır çekim görüntülerde çekim frekansı yüksek olduğu için geleneksel bir aydınlatma sistemi le aydınlatılmış ortamı kaydederken aydınlatma kesikli olarak sağlanır ve bu da kaydı izlerken görüntünün titremesine yol açar (tıpkı odanın ışığını hızlıca açıp kapatmak gibi). ArenaVision sayesinde bu titreme elimine edilerek mükemmel görüntüler elde edilebilir hale geldi.

Bunun yanı sıra LED’ler HID lambaların aksine tam kapasiteli aydınlatmanın sağlanabilmesi için ısınmaya gerek duymadan, maksimum performansını anında gösterebiliyor. ArenaVision aydınlatma aynı zamanda aydınlatma kapasite göre değişken olarak ortalama %30 enerji tasarrufu sağlıyor.

LEDs Magazine

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.