Arjantin’in Tarihi Simgesi LED’lerle Makyajlandı

Paris Eyfel Kulesi’yle, New York Empire State Binası’yla, Toronto CN Kulesi’yle bilinir. Arjantin’in başkenti Buenos Aires ise Obelisk veya Dikilitaş Anıtı ile tanınır. Heybeli anıt şimdi ulusal bayramları, özel kutlamaları ve diğer önemli etkinlikleri kutlamada etkin bir şekilde kullanılabilecek.

Arjantin’in Tarihi Simgesi LED’lerle Makyajlandı
09.02.2017
806
A+
A-

Paris Eyfel Kulesi’yle, New York Empire State Binası’yla, Toronto CN Kulesi’yle bilinir. Arjantin’in başkenti Buenos Aires ise Obelisk veya Dikilitaş Anıtı ile tanınır.

Buenos Aires şehrinin 400. doğum gününü kutlamak için inşa edilen Obelisk, Cordoba beyaz taşından yapılmıştır ve 22 Mayıs 1936 tarihinde sadece 31 günde tamamlanmıştır.

Buenos Aires’in merkezinde yer alan Dikilitaş, bir ulusal tarihi anıttır ve şehrin simgesidir. Dikilitaş, LED aydınlatma ile renkli bir deneyim sunmak için mükemmel bir konumda bulunuyor.

Philips tarafından anıtın 80. yıl dönümüne özel olarak yapılan aydınlatma çalışmasında, 48 adet ColorReach Powercore gen2 LED projektör ve RGB aydınlatma elemanları kullanıldı. Philips Color Kinetics sistemi sayesinde uzaktan aydınlatma yönetimi mümkün kılındı ve sayısız renk seçeneği elde edildi.

Heybeli anıt şimdi ulusal bayramları, özel kutlamaları ve diğer önemli etkinlikleri kutlamada etkin bir şekilde kullanılabilecek. Projenin amacı şehri güzelleştirmek olsa da bir başka yararı da LED’e geçiş ile ilişkili elde edilen maliyet tasarrufu oldu. Buenos Aires şehri anıtın aydınlatılmasında enerji maliyetleri bakımından %50’ye kadar tasarruf edebilir. Uzaktan aydınlatma kontrolü de bir parmak dokunuşundan daha fazlasını gerektirmiyor.

arjantin-obelisk-kulesi-led-aydinlatma-2

Philips Lighting Blog

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.