IstanbulLight Fuarı 2020’de Düzenlenmeyecek

Türkiye’de aydınlatma sektörünün tek fuarı IstanbulLight’ın 2020 yılında düzenlenmeyeceği duyuruldu. Daha önce her yıl Eylül ayında düzenlenen fuar artık iki yılda bir düzenlenecek. Bir sonraki fuar organizasyonunun 2021 yılında yapılması planlanıyor.

IstanbulLight Fuarı 2020’de Düzenlenmeyecek
05.01.2020
118
A+
A-

Türkiye’de aydınlatma sektörünün tek fuarı IstanbulLight‘ın 2020 yılında düzenlenmeyeceği duyuruldu. Daha önce her yıl Eylül ayında düzenlenen fuar artık iki yılda bir düzenlenecek. Bir sonraki fuar organizasyonunun 2021 yılında yapılması planlanıyor.

Geçtiğimiz yıl iki salonda düzenlenen IstanbulLight Fuarı‘nı 77 ülkeden 969’u yabancı olmak üzere toplam 7.757 kişi ziyaret etmişti. Katılımcı firma sayısı ise 220 olmuştu.

Aydınlatma sektörünün tüm paydaşları tek çatı altında bir araya getirmeyi amaçlayan IstanbulLight, her yıl bu amaç doğrultusunda fuar organizasyonunu üstleniyordu.

Aydınlatma ve bina hizmetleri teknolojisi konusunda dünyanın önde gelen ticaret fuarı Light + Building ise iki yılda bir Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenleniyor. En son 2018 yılında düzenlenen fuar tekrar 2020 yılında Mart ayında gerçekleştiriliyor.

13. Uluslararası IstanbulLight Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi 2021‘de gerçekleşecek!

IstanbulLight ise Light + Building‘in düzenlenmediği yıllarda yani ilk olarak 2021‘de gerçekleştirilecek. IstanbulLight eskiden olduğu gibi Eylül ayında mı yoksa başka bir ayda mı yapılacak henüz açıklanmadı.

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmalar bu değişikliği yerinde buluyor. Ziyaretçiler de bu değişikliği memnuniyetle karşılıyor ve fuarın daha heyecan verici olacağını düşünüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.