Intertraffic Amsterdam Koronavirüs Salgını Nedeniyle Ertelenecek Mi?

21-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Amsterdam’da gerçekleştirilmesi planlanan trafik fuarı Intertraffic’i 30.000’den fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Sosyal medyada yapılan ankete katılanların yüzde 80’i fuarın ertelenmesini istiyor. Intertraffic organizatörü RAI ise etkinliği iptal etmemekte ısrarcı görünüyor.

Intertraffic Amsterdam Koronavirüs Salgını Nedeniyle Ertelenecek Mi?
09.03.2020
89
A+
A-

21-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Amsterdam‘da gerçekleştirilmesi planlanan trafik fuarı Intertraffic‘i 30.000’den fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Sosyal medyada yapılan ankete katılanların yüzde 80‘i fuarın ertelenmesini istiyor. Intertraffic organizatörü RAI ise etkinliği iptal etmemekte ısrarcı görünüyor.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını yüzünden uluslararası etkinliklerin çoğu ertelendi ya da iptal edildi.

Almanya‘nın Frankfurt kentinde 8 Mart 2020 tarihinde başlaması planlanan Light + Building fuarı, salgının Avrupa’ya da sıçramasının ardından 27 Eylül 2020 tarihine ertelenmişti. Ancak ertelenme duyurusu fuarın başlangıç tarihine 10 gün kala yapılmıştı. Bu da katılımcı ve ziyaretçiler için mağduriyet yaşanmasına sebep olmuştu. 3-5 Mart 2020 tarihleri arasında Almanya‘da gerçekleşmesi planlanan toplu taşıma fuarı IT-TRANS da salgın nedeniyle ileri tarihe ertelenmişti.

Sosyal medyada #Intertraffic #ITA20 etiketleriyle yapılan ankette katılımcılara “Hollanda’da 21-24 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında yapılması planlanan Intertraffic Amsterdam fuarının koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 80‘i fuarın ertelenmesi gerektiğini düşünüyor.

Koronavirüs salgını en çok Çin, İtalya ve İran‘da ölümlere sebep oldu. Fuarın gerçekleşeceği Hollanda‘da ise 265 vaka görüldü ve bunlardan 3‘ü hayatını kaybetti. (Kaynak: Worldometer)

Fuarın katılımcıları arasında Çin‘den 89, İtalya‘dan 61 firma bulunuyor. Havayolu şirketleri virüsün yayılmasını önlemek için Çin’e uçuşları iptal etmişlerdi. Bu durumda zaten Çinli firmaların katılması pek mümkün görünmüyor.

Intertraffic katılımcı ve ziyaretçileri erteleme ile ilgili kararın bir an önce verilmesini istiyor. Fuar ertelenmese bile seyahat yasakları ve sağlık endişeleri nedeniyle ziyaretçi sayısında ciddi düşüş olabilir.

Güncelleme (11.03.2020): Intertraffic Amsterdam, koronavirüs salgını nedeniyle 23-26 Mart 2021 tarihlerine ertelendi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.