Aydınlatma Portalı Markası Tescil Edildi

Aydınlatma Portalı’nın marka tescil süreci tamamlandı. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dördüncü büyük sektör portalı; Aydınlatma Portalı artık tescilli bir marka ile korunuyor.

Aydınlatma Portalı Markası Tescil Edildi
03.10.2018
163
A+
A-

Aydınlatma Portalı‘nın marka tescil süreci tamamlandı. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dördüncü büyük sektör portalı; Aydınlatma Portalı artık tescilli bir marka ile korunuyor.

Yaklaşık iki yıl kadar önce yayına başlayan ve kısa sürede sektörün en büyük medya organizasyonu haline gelen Aydınlatma Portalı, marka tescilini aldı.

Sektörde yayına başlayan bazı dergilerin, Aydınlatma Portalı’ndaki içerikleri izinsiz kullandığı, Aydınlatma Portalı’nın adını kullanarak firmalardan reklam ve sponsorluk talep ettiğiyle ilgili şikayetler portal yönetimine sık sık geliyordu. Bu konuda gerekli uyarılar dergi yöneticilerine yapılsa da, bu haksız rekabetin sürdürüldüğü tespit edilmiştir. Bu noktada Aydınlatma Portalı markasının, bir tescil işlemi ile koruma altına alınması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Aydınlatma Portalı, aydınlatma sektörüne özel eğitim kaynakları oluşturmakta ve bu kaynakları ücretsiz olarak yayınlamaktadır. Bu güne kadar, portal, bilgi paylaştıkça çoğalır yaklaşımıyla diğer basın kuruluşlarına içerik sağlasa da, dergilerin iş birliği anlaşmalarına aykırı ve tek taraflı çıkar sağlamaya yönelik davranışları sebebiyle bu paylaşım sürdürülememiştir.

Oluşan bu hak ihlalinden ötürü, portal yönetimi, sektörde faaliyet gösteren bazı dergilere, portal içeriklerinin kullanımıyla ilgili kısıtlama veya tamamen yasaklama getirmiştir.

Aydınlatma Portalı markası, Haziran 2018 itibariyle, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilerek koruma altına alınmıştır. Aydınlatma Portalı tescilli markasıyla reklamcılık, pazarlama ve hakla ilişkiler gibi hizmetler verecek, kitap, dergi ve gazete gibi basılı yayınlar çıkartacak ve eğitim, öğrenim faaliyetleri sürdürecektir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.