4. Rethink the Night Çalıştayı Kayıtları Başladı

Bu sene 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında, dördüncüsü düzenlenecek olan Rethink the Night (RTN) çalıştayı, uluslararası katılıma açık olarak, Yunanistan’ın Kea adasında gerçekleştirilecek. Bu çalıştay, CIE üyesi olan Hellenic Illumination Communittee tarafından organize ediliyor.

4. Rethink the Night Çalıştayı Kayıtları Başladı
07.03.2017
65
A+
A-

Bu sene 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında, dördüncüsü düzenlenecek olan Rethink the Night (RTN) çalıştayı, uluslararası katılıma açık olarak, Yunanistan’ın Kea adasında gerçekleştirilecek. Bu çalıştay, CIE (International Commission on Illumination) üyesi olan Hellenic Illumination Communittee tarafından organize ediliyor.

RTN çalıştayının amacı; katılımcıların “gece-dostu aydınlatma” ana başlığı altında, güncel aydınlatma teknolojilerini deneyimleyerek, katılımcıların proje geliştirmelerini sağlamak ve katılımcılara projelerini uygulama imkânı sunmaktır.

Projelerini uygularken, sağlıklı gece karanlığının gerektirdiği kadar doğal ışığın göz önünde bulundurulması ve ışık kirliliğini en aza indirgeyen projelerin oluşturulması esas alınmaktadır.

Katılımcılar, çalıştay boyunca 3 ana aydınlatma biçimi ve teknolojisi ile tanışma ve tecrübe etme şansı yakalayacaklardır. Bunlar; dinamik ışık kontrolü, özışıma destekli aydınlatma ve projection mapping’dir.

Yeni aydınlatma teknolojileri ve yaklaşımlarıyla alakalı bir haftalık çalıştay süresince tecrübe etmenin ve uygulamanın yanı sıra, akademisyenler, profesyonel eğitimciler ve tecrübeli aydınlatma tasarımcıları tarafından eğitim alma şansı yakalamaktadırlar.

Eş zamanlı olarak, belirlenen üç şapelde, Emre Baki Ulaş, Mirjam Roos, Iva Vassileva ve Cristoph Drews’un rehberliğini üstlenecekleri grup çalışması ile kendi projelerini gerçekleştireceklerdir.

Bununla birlikte; katılımcılar projeleri üstünde çalışırken, farklı kültürlerden ve disiplinlerden gelen kişiler ile etkileşim halinde olma ve birlikte çalışma şansı yakalayacaklardır.

Rethink the Night çalıştayı ışık ve aydınlatma ile ilgilenen tüm mimarların, tasarımcıların, akademisyenlerin ve üreticilerin katılımına açıktır.

Katılım bedeli 1000 Euro olup, içerisinde çalıştay, konaklama ve son gece yapılacak olan veda yemeği bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.rethinkthenight.com sitesini inceleyebilir veya [email protected] mail adresinden temsilci ile görüşebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.