İngiliz Medya Devi Lux Review Yayınını Durdurdu

Aydınlatma sektörüne yönelik yayın yapan Londra merkezli medya kuruluşu Lux Review’ın 2010 yılında başlayan yayın hayatı son buldu. Lux Review’ın internet sitesini ziyaret edenler “Site yok” mesajıyla karşılaştı.

İngiliz Medya Devi Lux Review Yayınını Durdurdu
07.05.2021
1.659
A+
A-

Aydınlatma sektörüne yönelik yayın yapan Londra merkezli medya kuruluşu Lux Review‘ın 2010 yılında başlayan yayın hayatı son buldu. Lux Review’ın internet sitesini ziyaret edenler “Site yok” mesajıyla karşılaştı.

Lux Review, aydınlatma sektörüne yönelik yayın yapan 5 büyük internet sitesi arasında yer alıyordu. Lux Review, ticari, endüstriyel ve perakende aydınlatmaya yönelik bir rehber olarak tasarlanmıştı. Medya şirketi, sektörü güncel tutmayı ve müşterilerin çözüm bulmasına yardımcı olmayı amaçlıyordu.

Lux Review, uzunca bir süredir yeni içerik yayınlamıyordu. İnternet sitesinin yayınının durdurulmasıyla ilgili şirket tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Şirketin sosyal medya hesaplarından en son 19 Mart 2021 tarihinde paylaşım yapılmıştı.

Lux Review internet sitesini her ay 6 binden fazla kişi ziyaret ediyordu. İnternet sitesinin yayınının durmasıyla birlikte tüm içerikler erişilmez hale geldi. Lux Review’ın basılı yayını olan Lux Magazine dergisinin de internet sitesine erişim sağlanamıyor.

Dünya genelinde etkisi hissedilen salgının ekonomik etkileriyle reklam gelirlerindeki düşüşün şirketi bu sona taşımış olabileceği düşünülüyor.

Bu gelişmenin ardından aydınlatma sektörüne yönelik yayın yapan 4 büyük yayıncı kaldı; ABD merkezli LEDs Magazine, Tayvanlı LEDinside, Avusturya’dan LED Professional ve Türkiye’den Lighting Portal (Aydınlatma Portalı).

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.