Harvard Technology, Matrix İle Ortaklığını Duyurdu

LED lambaların üstün tasarruflarının yanında akıllı teknolojilerin de hayatımıza girmesiyle daha da tasarruflu hale gelen sistemler yaygınlaşmaya devam ediyor. Harvard Technology’nin bina enerji yönetim sistemine entegre çalışan aydınlatma sistemi en yakın fuarda görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Harvard Technology, Matrix İle Ortaklığını Duyurdu
20.03.2017
87
A+
A-

LED sistemlerin pazarda yayılmasıyla birlikte, aydınlatma gereksinimini daha akıllı bir hale getirecek yönetim sistemlerini içeren paketlerin son zamanlarda adını sıkça duymaktayız. Geleneksel aydınlatmaya göre hâlihazırda %60’lara varan enerji tasarrufu sağlayan LED’leri akıllı sistemlerle donatarak tasarrufu %80’lere kadar çıkartmak mümkün.

Harvard Technology ise bu akıllı teknolojileri geliştirmek için, LED aydınlatma çözümlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi alanında lider EON’un bir şirketi olan Matrix ile ortaklık kurdu.

Matrix’in, EyeNut ismi ile adlandırdığı, şirketin bulut tabanlı, IoT özellikli, uzaktan erişim, kablosuz kontrole sahip iç ve dış mekan aydınlatması için kablosuz aydınlatma kontrolü çözümü üzerinde çalışan araştırmacılar, bu akıllı aydınlatma sistemini; ısıtma, havalandırma, güvenlik sistemlerini içeren ve bunları birbirine bağlayan tek bir bina enerji yönetim sistemine entegre etmeyi planlıyor.

Son zamanlarda acil durum test işlevleri ve enerji yönetimi sistem entegrasyonu gibi yeni özellikler eklenen sistemde kullanıcılar, bir arayüz üzerinden birden fazla bina içindeki hem iç hem de dış mekân aydınlatma armatürlerini izleyebilecek. Harvard Technology, bu akıllı sisteme kazandırdığı son yenilikleri içeren ürününü en yakın aydınlatma fuarında tanıtacağını da açıkladı.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.